Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

МАГАЗИН

20.
Sep
2019
МАГАЗИН
Враќањето на тренинг после долга пауза може да биде тешко, во секоја смисла на зборот. Задолжително прочитајте ги овие 5 совети кои ќе ви помогнат полесно да се вратите во форма.
26.
Aug
2019
Новости
Верувале или не, време е за Back to school шопинг акциите!
21.
Aug
2019
Трчање
Брзината е ставена во фокус кај новата Nike Zoom серија Fast Pack.
14.
Aug
2019
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
13.
Aug
2019
Трчање
Аdidas Ultraboost 19 можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на нашиот онлајн шоп.
30.
Jul
2019
Трчање
Проверете зашто Adidas Pulseboost HD e новиот израз за најдобро и побарајте го моделот во нашите продавници или на нашиот online shop.
31.
May
2019
Lifestyle
Со денешното темпо на живот, секогаш сме во потрага за патики кои покрај удобноста, одлично одговараат на најразлични комбинации.
30.
May
2019
Тренинг
Оваа година сите градови во Македонија станаа вистински тркачки дестинации за ентузијасти, но и за професионалците.
24.
Apr
2019
Новости
Пролетно намалување во мултибренд продавниците на Sport Vision од 25.04 (четврток) до 28.04 (недела)
19.
Apr
2019
Трчање
Дали си и ти еден од оние кои сакаат да ја почувстуваат разилката во иновација и подобрување на преформансите? Under Armour со гордост ги преставува новите Charged Rogue патики за трчање кои ги воодушевија спортистите и рекреативците низ целиот свет.
05.
Apr
2019
Трчање
Новите SOLARDRIVE патики за трчање достапни се во продавниците на Sport Vision како и на online shop.
04.
Apr
2019
Трчање
HOKA ONE ONE патиките за трчање можете да ги најдете во Sport Vision во Скопје City Mall како и на online shop.
22.
Mar
2019
Трчање
adidas со гордост ги претставува новите UltraBOOST модели кои се глобално познати по својот врвен комфорт и дизајн.
15.
Mar
2019
Lifestyle
Converse е признат во целиот свет како бренд за самоизразување и поттикнување на усвојување на различните култури на патиките.
19.
Feb
2019
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
12.
Dec
2018
Трчање
Новите модели од колекција Nike Run Utility Pack можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
10.
Dec
2018
Тренинг
Statement Collection е инспирирана од добро познати и успешни жени, меѓу кои Dua Lipa, Karlie Kloss, Stella McCartney, Shay Mitchell, Hannah Bronfman, Garbiñe Muguruza и нуди извонредни можности за жените кои имаат различен пристапи за тренингот.
22.
Nov
2018
Тренинг
Новата колекција можете да ја погледнете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
26.
Oct
2018
Новости
Само на 31-ви октомври (среда) Ви подготвивме одлично есенско изненадување. Подгответе се за Shopping Day во сите мултибренд продавнници на Sport Vision со дополнителен попуст од 20% на целиот асортиман.
17.
Oct
2018
Новости
Од 15.10 до 22.10.2018 година искористете ги погодностите на обележаниот асортиман на детски артикли.
string(0) ""
string(0) ""