за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
НАША ВИЗИЈА ЗА ПОЗДРАВА ИДНИНА: ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ НА ДВИЖЕЊЕТО #ECOVISION
Ecovision
06.09.2022.
Ecovision

НАША ВИЗИЈА ЗА ПОЗДРАВА ИДНИНА: ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ НА ДВИЖЕЊЕТО #ECOVISION

06.09.2022.

Во свет кој брзо се менува, не е лесно да се фокусираме на теми кои се од огромно значење за сите нас. Сепак, се чини дека една од овие теми денес е поактуелна од кога било досега. Станува збор за заштитата и зачувувањето на животната средина, која поради се побрзото глобално затоплување станува главен фокус на бројни корпорации и познати светски брендови.

Како компанија која со години придонесува за заштита и зачувувањето на животната средина, оваа година започнуваме со проект EcoVision - ВИЗИЈА ЗА ПОЗДРАВА ИДНИНА. Целта на проектот е да се воведат поздрави навики со кои сакаме да бидеме пример за другите во Македонија, но и да ги поканиме луѓето од целиот регион да бидат дел од позитивните промени.

Собирање отпад и чистење на загадени подрачја, селектирање на пластиката и рециклирање, еколошки трки, употреба на рециклирани материјали - ова се само дел од активностите во кои учествуваше нашата компанија и кои планира да ги спроведе во поголем обем во наредниот период низ целиот регион.

Во нашите продавници и онлајн продавница можете да најдете обувки, облека и опрема од познати брендови, изработени од еколошки материјали. Секој од овие модели е означен со Eco Vision лого, со кое сакаме да ви го привлечеме вниманието на облеката и обувките што се ecofriendly. Во наредниот период нашата ecofriendly понуда ќе биде уште поголема и поразновидна, затоа не ја пропуштајте.

Ве покануваме да бидете дел од #ECOVISION промената - селектирајте го отпадот во посебни контејнери за рециклирање, не фрлајте ѓубре во реки, исклучете ја пластиката од употреба...

Доволно е што секој ден сите одиме чекор понапред во еколошката свест и дека, малку по малку, со своето однесување правиме многу за поздрава животна средина.

Бидете дел од движењето #EcoVision!

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

22.
Sep.
Ecovision
Време е да се преземат нови чекори во борбата за зачувување на планетата, а брендот adidas е еден од пионерите во таа мисија.
16.
Sep.
Ecovision
Колку е важно прашањето за заштита на животната средина и намалување на загадувањето покажува и кампањата Move to Zero на брендот Nike.
12.
Sep.
Ecovision
Планетата на која живееме е неверојатно место, но ѝ треба нашата помош за да напредува и да има здрава животна средина за сите нас.