за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

СОВРШЕНИ ПАРЧИЊА НА ОБЛЕКА, ОБУВКИ И РАНЦИ ЗА УСПЕШЕН ПОЧЕТОК НА УЧЕБНАТА ГОДИНА
Трендови
03.09.2021.
Трендови

СОВРШЕНИ ПАРЧИЊА НА ОБЛЕКА, ОБУВКИ И РАНЦИ ЗА УСПЕШЕН ПОЧЕТОК НА УЧЕБНАТА ГОДИНА

03.09.2021.

Ова е периодот кога децата се враќаат на училиште. Додека учениците со нетрпение ги очекуваат првите училишни денови, родителите внимателно ја разгледуваат Back to School понудата и избираат гардероба во која ќе ги облечат децата од глава до пети. Ранците се неопходни за на училиште, а оваа година подготвивме одлични комплети тренерки, патики и ранци од Champion за само 3.890 денари за најмладите ученици.

Комплетите Champion не се единствената придобивка што ја подготвивме за вас оваа година. Следуваат топ модели за момчиња и девојчиња кои сега можете да ги најдете и нарачате со попуст на нашиот online shop и да заштедите пред почетокот на новата учебна година.

NIKE AIR MAX LIFESTYLE ПАТИКИ ЗА ТИНЕЈЏЕРИ

Nike Air Max патиките се меѓу најбараните модели кај тинејџерите. Во конечниот избор, сепак преовладуваат класичните силуети, додека одлуката се носи врз основа на бојата на моделот како и на деталите. Моделот што е наша препорака за оваа учебна година е Nike Air Max SC, со темно зелени детали на горниот дел, токму затоа што комбинира ѓон од пена и Max Air единица и го намалува притисокот на стапалото, обезбедувајќи голема удобност.

ADIDAS CRAZYHAOS ПАТИКИ ЗА ТИНЕЈЏЕРИ

Друг модел на патики што ви го препорачуваме е adidas CRAZYHAOS во пастелни тонови. Пастелната розова боја што доминира на горниот дел е надополнета со сини, пастелно жолти и бели тонови, поради што тинејџерките ги обожаваат. Горниот дел е направен од комбинација од велур и кожа, додека средниот дел на ѓонот е исполнет со пена која обезбедува совршена удобност при секој чекор. Совршени се, нели?

NIKE AIR JORDAN JUMPMAN ДУКСЕР ЗА МОМЧИЊА

За врвен спортски стил и оригинален изглед - дуксерот Nike Air Jordan Jumpman за момчиња е совршен избор за учениците за почетокот на новата учебна година. Наменет за момчиња на возраст од 8 до 15 години, моделот е дизајниран да обезбеди совршена удобност. Еластичните делови на ракавите и појасот придонесуваат моделот совршено да се прилагоди на телото, додека патентот овозможува полесно облекување и соблекување.

Кога ќе залади, има капуљача и странични џебови, но и мека, топла памучна ткаенина за да се обезбеди целата потребна топлина и заштита.

ADIDAS DISNEY PRINCESSES ДЕТСКИ РАНЕЦ

Без разлика дали вашето дете е на пат за училиште или на нова авантура со другарчињата, детскиот ранец adidas DISNEY PRINCESSES PRIMEGREEN ќе помогне секогаш да ги имаат најпотребните работи при рака. Ремените на рамената се прилагодливи и исклучително издржливи, додека пространата преграда со патент го прави овој модел практичен.

Графиката од предната страна, која ги прикажува омилените принцези на Дизни, придонесува за атрактивниот изглед.Овој ранец е направен од рециклирани материјали Primegreen со високи перформанси.

Димензиите на ранецот се 11cm x 25cm x 35cm.

CHAMPION MARC ПАТИКИ ЗА МОМЧИЊА

Дизајнирани за момчиња од предучилишна возраст, Champion Marc се патики што не смеете да ги пропуштите во нашата Back to School понуда. Тие се атрактивни, со впечатливата боја и направени од квалитетни материјали кои придонесуваат за поголема удобност. Овие патики се совршен избор за вашите најмали, бидејќи помагаат во нивниот правилен раст и развој.

NIKE РАНЕЦ ЗА ДЕЦА

Nike ранецот е совршен за на училиште. Неговата издржлива конструкција содржи 2 прегради што се затвораат со патент за да бидете сигурни дека сите работи ќе останат на свое место. Вградените ремени за рамо се прилагодливи, така што лесно можете да ги прилагодите според потребите на вашите најмили, а притоа да овозможат максимална удобност. Рачката за носење дава друга опција за носење.

Димензиите на ранецот се 46cm x 31cm x 13cm.

Не ја пропуштајте оваа можност да ја погледнете целата Back to School понуда и да нарачате модели за деца од различна возраст.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....