Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
03.09.2021.

СОВРШЕНИ ПАРЧИЊА НА ОБЛЕКА, ОБУВКИ И РАНЦИ ЗА УСПЕШЕН ПОЧЕТОК НА УЧЕБНАТА ГОДИНА

Ова е периодот кога децата се враќаат на училиште. Додека учениците со нетрпение ги очекуваат првите училишни денови, родителите внимателно ја разгледуваат Back to School понудата и избираат гардероба во која ќе ги облечат децата од глава до пети. Ранците се неопходни за на училиште, а оваа година подготвивме одлични комплети тренерки, патики и ранци од Champion за само 3.890 денари за најмладите ученици.

Комплетите Champion не се единствената придобивка што ја подготвивме за вас оваа година. Следуваат топ модели за момчиња и девојчиња кои сега можете да ги најдете и нарачате со попуст на нашиот online shop и да заштедите пред почетокот на новата учебна година.

NIKE AIR MAX LIFESTYLE ПАТИКИ ЗА ТИНЕЈЏЕРИ

Nike Air Max патиките се меѓу најбараните модели кај тинејџерите. Во конечниот избор, сепак преовладуваат класичните силуети, додека одлуката се носи врз основа на бојата на моделот како и на деталите. Моделот што е наша препорака за оваа учебна година е Nike Air Max SC, со темно зелени детали на горниот дел, токму затоа што комбинира ѓон од пена и Max Air единица и го намалува притисокот на стапалото, обезбедувајќи голема удобност.

ADIDAS CRAZYHAOS ПАТИКИ ЗА ТИНЕЈЏЕРИ

Друг модел на патики што ви го препорачуваме е adidas CRAZYHAOS во пастелни тонови. Пастелната розова боја што доминира на горниот дел е надополнета со сини, пастелно жолти и бели тонови, поради што тинејџерките ги обожаваат. Горниот дел е направен од комбинација од велур и кожа, додека средниот дел на ѓонот е исполнет со пена која обезбедува совршена удобност при секој чекор. Совршени се, нели?

NIKE AIR JORDAN JUMPMAN ДУКСЕР ЗА МОМЧИЊА

За врвен спортски стил и оригинален изглед - дуксерот Nike Air Jordan Jumpman за момчиња е совршен избор за учениците за почетокот на новата учебна година. Наменет за момчиња на возраст од 8 до 15 години, моделот е дизајниран да обезбеди совршена удобност. Еластичните делови на ракавите и појасот придонесуваат моделот совршено да се прилагоди на телото, додека патентот овозможува полесно облекување и соблекување.

Кога ќе залади, има капуљача и странични џебови, но и мека, топла памучна ткаенина за да се обезбеди целата потребна топлина и заштита.

ADIDAS DISNEY PRINCESSES ДЕТСКИ РАНЕЦ

Без разлика дали вашето дете е на пат за училиште или на нова авантура со другарчињата, детскиот ранец adidas DISNEY PRINCESSES PRIMEGREEN ќе помогне секогаш да ги имаат најпотребните работи при рака. Ремените на рамената се прилагодливи и исклучително издржливи, додека пространата преграда со патент го прави овој модел практичен.

Графиката од предната страна, која ги прикажува омилените принцези на Дизни, придонесува за атрактивниот изглед.Овој ранец е направен од рециклирани материјали Primegreen со високи перформанси.

Димензиите на ранецот се 11cm x 25cm x 35cm.

CHAMPION MARC ПАТИКИ ЗА МОМЧИЊА

Дизајнирани за момчиња од предучилишна возраст, Champion Marc се патики што не смеете да ги пропуштите во нашата Back to School понуда. Тие се атрактивни, со впечатливата боја и направени од квалитетни материјали кои придонесуваат за поголема удобност. Овие патики се совршен избор за вашите најмали, бидејќи помагаат во нивниот правилен раст и развој.

NIKE РАНЕЦ ЗА ДЕЦА

Nike ранецот е совршен за на училиште. Неговата издржлива конструкција содржи 2 прегради што се затвораат со патент за да бидете сигурни дека сите работи ќе останат на свое место. Вградените ремени за рамо се прилагодливи, така што лесно можете да ги прилагодите според потребите на вашите најмили, а притоа да овозможат максимална удобност. Рачката за носење дава друга опција за носење.

Димензиите на ранецот се 46cm x 31cm x 13cm.

Не ја пропуштајте оваа можност да ја погледнете целата Back to School понуда и да нарачате модели за деца од различна возраст.

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
Sep.
2021.
Трендови
На сцена е најновата понуда на светски познати брендови. Ви ги претставуваме достапните модели во нашата понуда.
13.
Jul.
2021.
Трендови
Трендовите се менуваат, но патиките Air Max остануваат омилени без оглед на сезоната. Ова се моделите што сега ни се омилени!
07.
Jul.
2021.
Трендови
Изберете еден од овие костими за капење и изгледајте ова лето женствено и елегантно на плажа или на базен.
02.
Jul.
2021.
Трендови
Време е да ја комплетирате вашата летна колекција со овие модели. Имаме одлични предлози за вас!
20.
Apr.
2021.
Трендови
Патиките веќе долго време се неизбежен дел од комбинациите во кои уживаме секој ден, без разлика на сезоната и временските услови.
09.
Apr.
2021.
Трендови
Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за пролетни street style варијанти. Овој пат, нашето внимание го привлекоа моделите од брендовите Champi...
31.
Mar.
2021.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...