за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
THE ONLY WAY IS THROUGH: ВИ ЈА ОТКРИВАМЕ ФОРМУЛАТА ЗА УСПЕХ НА ПОЗНАТИТЕ СПОРТИСТИ
Тренинг
03.12.2020.
Тренинг

THE ONLY WAY IS THROUGH: ВИ ЈА ОТКРИВАМЕ ФОРМУЛАТА ЗА УСПЕХ НА ПОЗНАТИТЕ СПОРТИСТИ

03.12.2020.

Да се ​​биде подобар секој ден, без разлика со кој спорт се занимавате, не е лесно. На патот нема shortcuts, нема место за откажување, „мамење“, брзи промени... Потребна е посветена работа и дисциплина. Следат многу подеми и падови, кризи, борби, но единствениот начин да се надмине секоја криза е да се справиме со неа. Ова им е најдобро познато на професионалните спортисти, но и на брендот Under Armour, кој симболично го избра слоганот на новата кампања - The Only Way is Through.

Значењето на новата кампања Under Armour е уникатно за секој спортист. Може да биде надминување на негативноста надвор од теренот, надминување на предизвиците што може да ги донесе борбата со себе, но и ментална и физичка борба во моменти кога е тешко. Бидејќи, секогаш постои можност да не успеете веднаш, најважно е да го прифатите тоа и да се справите со тој страв. Знаеме, полесно е да се каже отколку да се направи, но можно е!

И колекцијата Under Armour што ја придружува оваа кампања е дизајнирана да ви даде максимална поддршка секогаш да се движите напред. Патиките Under Armour HOVR Rise 2 се дизајнирани да обезбедат совршена поддршка, дури и за време на најтешкиот тренинг. Тие ќе ги одржуваат нозете суви цело време за време на тренингот, без разлика колку „туркате“ напред. Панели што можат да дишат, плетен врв и ласерски нагласени детали ќе ви дадат максимални перформанси.

Ништо помалку не може да се каже за гардеробата. Under Armour Rush маица, хеланки за тренинг и шорцеви UA Woven се вистинскиот избор за сите напорни вежби, додека дуксерите се идеални за одржување на оптимална топлина на телото пред и по физички напор. Ставете ги во ранец Under Armour и насочете се кон сите спортски победи.

И запомнете - вие сте повеќе од вашиот успех. Вие сте многу повеќе од вашите порази. Вие сте работа и посветеност! Во ова време на предизвици на сите полиња, ова е единствениот начин да се постигнат резултати, а Under Armour ќе биде вистинска поддршка на тој пат.

Новата колекција на опрема за тренинг Under Armour можете да ја најдете во нашите продавници или да нарачате online.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

25.
Mar.
Тренинг
Добрата вест е дека има прилично силно истражување кое може да одговори на ова прашање и да ја расчисти повеќегодишната дилема.
14.
Dec.
Тренинг
Без разлика дали трчате, тренирате, возите велосипед или правите која било друга спортска активност, овој составен дел од женската облека обезбедува поддршка...
25.
Oct.
Тренинг
Флексибилноста е исто толку важна како и вашата сила. Флексибилноста и мобилноста им овозможуваат на вашите ткива и зглобови да се движат низ целиот опсег на...
19.
Oct.
Тренинг
Во денешно време, кога брзината се смета за приоритет, не е невообичаено за многумина да бараат брз и лесен пат до мускулесто тело.
09.
Oct.
Тренинг
Септември е тука и време е сите да се вратиме во рутината на работа, училиште, вежбање и секојдневните обврски.
05.
Sep.
Тренинг
Денот се познава по утрото е кажано со добра причина. Без разлика дали сте утринска птица или не, првите неколку работи што ги правите веднаш по станувањето ...
05.
Sep.
Тренинг
Во бескомпромисна потрага по успех, често одиме до крајните граници на издржливост за време на тренинзите.
16.
Jun.
Тренинг
Искористете го мудро секој момент во природата, активирајте го вашето тело и освежете го умот.
11.
Nov.
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct.
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат...