за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ЕЛЕЦИ КОИ СЕ ,,MUST” ВО НАШИТЕ ЕСЕНСКИ КОМБИНАЦИИ
Трендови
05.11.2021.
Трендови

ЕЛЕЦИ КОИ СЕ ,,MUST” ВО НАШИТЕ ЕСЕНСКИ КОМБИНАЦИИ

05.11.2021.

Новите есенски трендови се веќе на сцена, а еден од нив секако се и елеците кои веќе неколку сезони наназад суверено го држат своето место во trendy комбинациите. Без оглед на тоа дали го носите во спортска или опуштена варијанта – елекот е парче гардероба, кое покрај тоа што ви нуди дополнителна заштита од ветерот и ви овозможува чувство на удобност и топлина, истовремено дава и посебна нота на вашиот стил.

Елекот е еден од парчињата гардероба кое претставува ,,вредна” инвестиција и кое можете да го носите неколку сезони, бидејќи е секогаш актуелен – без разлика дали го носите преку дуксер, јакна, маица или фустан – дефинитивно ќе го пронајде своето место во вашиот outfit.

Во продолжение ви ги претставуваме неколкуте фаворити од нашата актуелна понуда.

UMBRO FLOID 2 – МАШКИ ЕЛЕК СО КАПУЉАЧА

Во потрага сте по елек кој можете да го носите во текот на вашите спортски активности, во прошетка или опуштена дружба со пријателите? Ви го претставуваме жолтиот Umbro Floid 2 машки елек кој ќе ја истакне вашата автентичност и спортскиот дух. Тој е лесен за носење, а поради својот класичен дизајн е лесен за комбинирање со други парчиња гардероба – без оглед на тоа дали го носите преку кошула, маица или дуксер. Од особена важност е да се истакнат и дополнителните предности, кои машката екипа ги преферира, а тоа се прилагодливата капуљача и отворени џебови од страна.

CHAMPION NIA MAXI Е ЖЕНСКИ LIFESTYLE ЕЛЕК СО КАПУЉАЧА

Следете ги streetstyle трендовите во новиот Champion Nia женски елек. Поради неговиот ултра-модерен дизајн, долгиот крој, но и чувството на удобност и топлина кое го овозможува – овој елек ќе стане неизоставен дел од вашите lifestyle комбинации. Без оглед на тоа дали ќе одлучите да го носите преку лесна, есенска јакна, тренерка, кошула или фустран – бидете сигурни дека со оваа парче гардероба не можете да погрешите. Покрај тоа – овој елек има прилагодлива капуљача која дополнително ќе ве заштити од силниот ветер или дожд.

Во нашата понуда, овој елек е достапен во црна и маслинесто-зелена боја. Mожете да го пробате во нашите продавници или пак да го нарачате online.

NIKE SPORTSWEAR THERMA-FIT LEGACY – LIFESTYLE ЕЛЕК ЗА МАЖИ

Изработен е од Nike Therma-FIT технологија која се прилагодува на вашата телесна температура и ја регулира топлината, Nike Sportswear Legacy машкиот елек ви овозможува да се чувствувате топло и удобно за време на студените денови. Покрај тоа што е обложен од материјал кој го отфрла дождот, овој модел посебно се издвојува по тоа што е изработен од 100% рециклирани материјали како дел од Nike иницијативата – Move to Zero, чија цел е елиминирање на пластичниот отпад. Овој модел е мешавина од зимска јакна и класичен шушкавец што е дополнителна причина тој да стане дел од вашиот гардеробер.

Достапен е во две нијанси и можете да ги погледнете тука.

Елекот е парче гардероба кое претставува ,,вредна” инвестиција, а сега е вистинското време да го купите и да го надополните својот есенски look. Комплетната понуда ве чека во продавниците на Sport Vision како и online.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....