за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
НАША ПРЕПОРАКА: 5 ФИТНЕС АПЛИКАЦИИ ЗА ТРЕНИНГ ВО ДОМОТ
Трендови
30.03.2020.
Трендови

НАША ПРЕПОРАКА: 5 ФИТНЕС АПЛИКАЦИИ ЗА ТРЕНИНГ ВО ДОМОТ

30.03.2020.

Дневните обврски ве оддалечија од тренингот? Не сте љубители на гужвате или тренингот во фитнес центрите или теретаните?

Исто така можете деновите што ги поминуваме дома да ги искористите за да вежбате и да креирате личен тренинг за вежбање, а со тоа и поздрави навики.

На Google Play Store, како и на App Store, во делот Fitness & Health ќе најдете различни бесплатни, самостојни апликации за обука прилагодени за секое ниво на форма - од почетник до професионалец.

Подолу се прикажани 5 фитнес апликации кои ви ги препорачуваме да ги преземете денес и да го реализирате успешно вашиот тренинг од дома.

Nike+ Training Club

Nike Training Club (NTC) креира план на тренинг, специјално за секој од вас, а со текот на времето самиот се прилагодува следејќи го вашиот напредок.

Изберете сет за вежбање и следете ги инструкциите на тренерскиот тим на Nike составен од тренери од светска класа и совети од популарните спортисти, вклучувајќи ги Isaiah Thomas, Julie Ertz, Sidnei Lerouk Dvier и Cristiano Ronaldo. Доведете го вашето тело во фитнес форма со над 180 вежби кои вклучуваат сила, издржливост,  мобилност како и јога вежби.

Покрај предизвикувачките вежби, апликацијата Nike + Training Club исто така ги поврзува корисниците, со што им дава можност едни со други да се охрабрат и мотивираат.

7 FIT – 7 Minute Workout

Доколку се правдате со изговори дека немате слободни ни 10 минути , за брзо тренирање, во кој било дел од денот - ви ја предлагаме апликацијата „7 minute workout“. Како што веќе заклучувате по насловот - потребни се помалку од 10 минути за тренинг со оваа апликација.

Програмата е дизајнирана да започне со вежби фокусирани на одреден дел од телото, а потоа да се пренесе на вежбање на целото тело – секој тренинг трае вкупно 7 минути.

Апликацијата „7 Minute Workout“ за вас ќе планира сет на вежби, а вие - потребно е да издвоите 7 минути за вежбање и со тоа да ја направите вистинската работа за вашето тело.

Sworkit

Апликацијата Sworkit (скратено од Simply Work It ) e замислена баш така – за едноставни вежби.  Можете да одберете кардио, вежби за сила, истегнување или микс од сите заедно!

Одлична е за почетници затоа што покажува како правилно се извршува секоја вежба. Една од придобивките на оваа апликација за вежбање е можноста да создавате сетови со вашите омилени вежби.

Интересна работа за оваа апликација е што во 2015 година, Американскиот колеџ за спортска медицина ја рангираше како најуспешна во категоријата апликации со најмногу препораки.

Freeletics

Freelectis апликацијата за тренинг се состои претежно од вежби со висок интензитет (HII) кои се комбинирани со вежби за сила и издржливост.

Во програмите за вежбање во оваа апликација се потенцираат тренинзите за телесна тежина, каде тренерите од „Freeletics“ ви покажуваат како да го направите овој вид на тренинг - без опрема и без излегување од дома. Покрај тоа, во апликацијата се достапни и кардио вежби, тренинг за сила, за лична подготвеност и програми за здрава исхрана.

Без оглед на нивото на кондиција, програмите во апликацијата се скроени така што секој може да ги достигне своите цели и да изгради здрави навики.

HIIT & Cardio Workout by Fitify

Кога сакате брз и тренинг што делува на целото тело, HIIT е секако најдобрата опција. Испробајте ги интензивните и ефекасни тренинзи кои ги активираат сите групи на мускули.

Со помош на вежбите од HIIT & Cardio Workout by Fitify апликацијата, можете да ги согорите калориите и мастите, без разлика каде се наоѓате – и тоа без дополнителна опрема. Над 90 вежби со телесната тежина се интегрирани во 4 единствени програми.

Се што е потребно е да одвоите 20 минути за брз тренинг кој за кратко време ќе ви ги даде посакуваните резултати.

За крај, ќе се сложите дека клучната работа е – желбата. Недостатокот на време не е изговор за одложување на тренингот, како ни тоа дека не сте љубители на групните тренинзи или пак тренинзите во фитнес центрите или теретаните.

Направете го првиот чекор кон здравите навики и здравото тело.

Инсталирајте ја некоја од фитнес апликациите и одвоите од 7 до 20 минути за тренинг.

Достигнете ја посакуваната форма со тренинзите кои ќе ги направете во својот дом.

Вежбајте од дома.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....