Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
06.12.2021.

Топ 6 модели на јакни кои одлично ќе го надополнат вашиот стил оваа есен и зима

Почетокот на декември и пониските температури го најавуваат доаѓањето на зимата. Топлите зимски јакни се дел од секојдневните комбинации - без разлика дали се работи за лежерни и деловни комбинации, одење на тренинг или планинарење.

Претходно ви ги претставивме моделите на светските брендови кои ги носевме во текот на целата есен, а сега е време да ви ги претставиме NEW IN моделите на машки и женски јакни кои се во нашата понуда.

 

JACK WOLFSKIN JASPER - 3 ВО 1 ЈАКНА ЗА МАЖИ

Повеќенаменската и топла зимска јакна Jack Wolfskin Jasper 3 во 1, изработена од исклучително мека ткаенина Texapore, отпорна на ветер, ќе ве одржува суви - дури и по голем дожд или снежна бура. Секоја јакна може да се носи и поединечно, а меѓусебно се поврзани со патенти. Нуди одлична и многу топла изолација, а внатрешната јакна е комплетирана со MICROGUARD ECOSPHERE полнење од синтетички влакна изработени од рециклиран полиестер. Материјалот кај рамената е зајакнат за да се спречи абење додека го носите ранецот. Пробајте го овој фантастичен модел во продавниците на Sport Vision или нарачајте го online.

MONT ICON HEAVY - ЖЕНСКА OUTDOOR ЈАКНА

Оваа сезона брендот Mont се врати на голема врата на сцената и разбуди посебни спомени кај сите носталгичари, но ги освои симпатиите и на помладата популација.

Од понудата ја издвојуваме женската outdoor јакна Mont Icon Heavy која ќе ви обезбеди одлична заштита во студените денови. Полнењето со пена дава посебна топлина и удобност, а препознатливиот крој и квалитет на брендот Mond ќе му дадат посебна свежина на вашиот стил. Посебната привлечност на оваа јакна ја дава ефективната црвена боја и висока јака со капуљача која обезбедува дополнителна заштита. Побарајте ја вашата омилена Mont јакна на полиците на продавниците на Sport Vision или нарачајте online.

HELLY HANSEN - КЛАСИЧНА ПАРКА ЗА МАЖИ

Безвременска и функционална - Helly Hansen класичната машка парка е еден од омилените модели од сезона во сезона. Без разлика дали го носите овој модел во секојдневни комбинации или додека пешачите во постудените денови - оваа парка ја докажува својата вредност во сите услови. Топла и прилагодлива капуљача, висока јака со топло вештачко крзно, патент по целата должина - ова се само некои од дополнителните предности на оваа врвна машка парка од Helly Hansen.

Ако вашиот избор е топла и удобна парка, за активности на отворено или секојдневни аутфити - класичната парка Helly Hansen е вистинскиот модел за вас. Побарајте ја во продавниците на Sport Vision и online.

NIKE SPORTSWEAR TERMA-FIT ЖЕНСКА ЈАКНА ЗА ЕСЕН/ЗИМА

Nike Sportswear Therma-FIT Repel Classic Series е женска јакна, во розова боја, во која едноставно сме вљубени. На прв поглед таа нѐ освои со стандардниот фит крој и графиката на предната страна, што на оваа јакна ѝ дава препознатлив Nike изглед. Посебно нè воодушевува еластичниот ластик со логото Swoosh, на долниот раб, кој го крева вашиот изглед на повисоко ниво и ви дава посебно чувство на удобност и комфор.

Водоотпорната ткаенина и изолацијата од надворешни услови се целосно изработени од рециклиран полиестер добиен од пластични шишиња, додека Nike Therma-FIT технологијата ја регулира природната топлина на вашето тело за да ви овозможи чувство на топлина во студените денови.

Овој модел е достапен во нежно розова, но и во црна и бела боја.

CHAMPION DAVID - МАШКА LIFESTYLE ЗИМСКА ЈАКНА

Доколку сте љубители на модерниот, спортски стил и во текот на зимските денови - машката lifestyle јакна Champion David е идеалниот избор за вас.

На прв поглед нашето внимание го освои впечатливиот дизајн на овој модел, но и неговиот крој кој завршува токму на линијата на колковите, што придонесува за аеродинамичниот дизајн на оваа јакна. Незаменливи детали се страничните џебови (со патент), но и прилагодливата капуљача.

Машката зимска јакна Champion David е достапна во атрактивна црвена боја и може да се најде на полиците во продавниците на Sport Vision и online.

adidas UTILITAS HOODED ЖЕНСКА ПАРКА

Пред неколку сезони, женските парки беа популарно парче во различни streetstyle комбинации. Од нашата понуда особено го издвојуваме моделот adidas Utilitas Hooded Park - женска јакна која овозможува врвно чувство на топлина и удобност во студените денови. Топлата внатрешна облога, прилагодливата капуљача, пространите џебови и подолгиот крој - ова се само некои од причините зошто ова е модел кој дамите со задоволство го избираат и го прилагодуваат на нивниот стил и различните „зимски“ прилики. Дополнително има синтетички материјал на надворешната страна кој штити од дожд и помага да останете суви.

Оваа фантастична adidas женска јакна е достапна во две неутрални нијанси - црна и беж. Изберете го вашиот фаворит, пробајте го во нашите продавници или нарачајте online.

Подгответе се за студените денови и зимските авантури! Изберете го моделот кој одговара на вашиот стил и активности. Посетете ја најблиската продавница на Sport Vision или видете ја понудата online.

Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Dec.
2021.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
12.
Nov.
2021.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
2021.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.