за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
НАША ПРЕПОРАКА: ОВИЕ ЈАКНИ СЕ ИДЕАЛНИ ЗА ЗИМА
Трендови
10.12.2020.
Трендови

НАША ПРЕПОРАКА: ОВИЕ ЈАКНИ СЕ ИДЕАЛНИ ЗА ЗИМА

10.12.2020.

Тешко е да се одолее на било кој модел или марка, на за кој и да се решите - така може накратко да се опише нашиот став кога зборуваме за јакните што можете да ги најдете во нашата понуда. Иако воопшто не сме пристрасни.

И оваа година обрнуваме внимание на секој детал, крој, должина и дизајн. Избираме и долги и кратки јакни во секакви бои, а исто така ги земаме предвид и активностите за кои се наменети. Ова се моделите кои се наша препорака и апсолутни фаворити за оваа есен и зима.

Тие се топли, пријатни, лесни за комбинирање и што е најважно, ги исполнуваат критериумите и на професионалните спортисти и на љубителите на спортскиот стил и зимските активности.

ADIDAS XPLORIC ПАРКА ЗА ЖЕНИ - совршена за студени денови

Секој што носел парка барем еднаш во зима, знае дека го направил вистинскиот избор за студените денови. Висока јака, долг патент и крзно на капуљачата (што лесно се става и вади) се причините зошто носиме парки и во есен и во зима.

Наш избор за оваа сезона е женската adidas XPLORIC Парка во окер тонови, бидејќи е феноменално скроена и има доволно џебови за да ги греете рацете за време на студените денови, но и да ги чувате потребните предмети. Малку е да се каже дека ја обожаваме оваа парка.

THE NORTH FACE SUPERLU - за урбани и модерни девојки

Цветни дезени во зимски изданија - ДА, и тоа како! Затоа се опседнавме со оваа женска јакна The North Face Superlu, во која доминира токму таков дизајн. Кројот е со средна должина и изгледа феноменално, затоа ви предлагаме да ја изберете оваа сезона за сите урбани, градски изданија, бидејќи одлично ќе ви одговара - но и за скијање и задоволство на планините, доколку се соодветни можностите.

Champion женска јакна - внесете сјај во секојдневието

Најдобар начин да внесете малку сјај во вашите секојдневни комбинации на облека е да ја носите оваа феноменална женска јакна Champion во метални тонови. На прв поглед, нè привлече не само нејзината боја, туку и одличниот крој што ја следи линијата на телото, а сепак ја обезбедува потребната заштита од студ. Наш посебен фаворит е капуљачата, која има малку поширок раб во споредба со стандардните модели, така што е совршена за ветровити денови, кога често ја префрлуваме над капата што ја носиме.

Champion женска јакна - внесете сјај во секојдневието

Јакните за момчиња во последните сезони се дизајнирани така што, покрај топлината и удобноста што треба да ги обезбедат, тие изгледаат и многу привлечно. Оваа сезона нашето внимание го привлече моделот Killtec Fiames, бидејќи е „обоен“ со впечатливи бои, удобен е за носење и истовремено обезбедува одлична заштита од студ. Затоа, тој е еден од нашите фаворити во декември.

NIKE SPORTSWEAR DOWN ЖЕНСКА ПАРКА - модел кој се обожава на прв поглед

Случајот на женските парки Nike Sportswear Down може да се опише како љубов на прв поглед. Во кремаста боја, со портокалова постава што и дава совршен контраст, оваа јакна со долг крој обезбедува целосна заштита од студ и влага. Има длабоки џебови, висока јака и привлечен дизајн, па затоа е одлична за секојдневните, но и за спортските изданија оваа есен и зима. Женскиот дел од нашиот тим е заљубен во неа, а сигурни сме дека тоа ќе ви се случи и на вас.

Сите модели што се наша препорака за оваа сезона може да се најдат во продавниците на Sport Vision или да се нарачаат преку online shop.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....