за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ФАВОРИТИТЕ ЗА МЕСЕЦ МАРТ: NIKE AIR MAX AMIXA & AIR MAX EXCEE
Трендови
12.03.2020.
Трендови

ФАВОРИТИТЕ ЗА МЕСЕЦ МАРТ: NIKE AIR MAX AMIXA & AIR MAX EXCEE

12.03.2020.

Март е, во целиот sneaker свет, месец на Nike Air Max патиките. И нема сомнеж, се работи за најпопуларната силуета во цел свет. Го сакаме затоа што се удобни, урбани и затоа што совршено се вклопуваат со секоја можна комбинација. Новата сезона ни донесе неколку интересни новитети во Air Max семејството -  Nike Air Max Amixa и Nike Air Max Excee.

 

Nike Air Max Amixa –  женствена силуета која ќе ја обожавате

Иако звучи клише, пролетната сезона е резервирана за патики со светли бои. Кај женските силуети од сезона во сезона до израз доаѓа белата боја во комбинација со пастелни тонови, а во последните неколку години се атрактивните и јаките бои. Овој пат одбравме патики со неутрални тонови и затоа наш фаворит е  Nike Air Max Amixa во нежно розева боја.

Инспирација за овој модел се патиките Nike Air Max Dia, поради удобноста која ја даваат. Благодарение на лесната и мека пена, Nike Air Max Amixa се неверојатно удобни, а и стабилни патики кои ќе ви овозможат целосна мекост при движењето.

Пронајдете ги во нашите продавници или порачајте ги на нашиот онлајн шоп.

 

Nike Air Max Excee –  урбана силуета со впечатливи бои

Дали сте знаеле дека зборот Excee на латински значи 90? Затоа и не е чудно што дизајнерите на брендот Nike, во чест на 30-от роденден на легендарните Air Max 90, одлучија да понудат уште еден, подеднакво атрактивен модел – Nike Air Max Excee.

Инспириран од деведесетите, моделот „Hyper Blue“, кој е наш фаворит за месецот, содржи комбинација на нежна превртена кожа и мрежест материјал на горништето, додека за уште поефектен изглед допринесува и Max Air единицата на петата, која гарантирана максимална удобност.

Меѓутоа, дизајнот кој личи на легендарните деведесетки не е единственото нешто што ги издвојува овие патики од масата, туку и феноменалниот спој на впечатливи бои кој се истакнува на белата основа.

Оваа варијанта освен за возрасни, ја имаме и кај децата.

Сите Nike Air Max Excee модели можете да ги најдете во нашите продавници или да ги нарачате онлајн.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....