за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NEW SUMMER VIBES: ТРЕНДОВИ БЕЗ КОИ НЕМА ДА МОЖЕМЕ ДА ГО ЗАМИСЛИМЕ ОВА ЛЕТО
Новости
03.07.2020.
Новости

NEW SUMMER VIBES: ТРЕНДОВИ БЕЗ КОИ НЕМА ДА МОЖЕМЕ ДА ГО ЗАМИСЛИМЕ ОВА ЛЕТО

03.07.2020.

Летото 2020 година ни носи многубројни предизвици! Факт е дека нема да биде како претходните години, меѓутоа тоа не треба да не спречи дa уживаме максимално во летните модни трендови.

Додека во претходниот период целата наша сила и мотивација ја насочувавме кон тренинг во домашни услови, сега дојде време куќата или станот да ги замениме со природа и свеж воздух и да ги носиме сите трендови кои ќе бидат апсолутен хит ова лето. Погледнете за кои трендови станува збор.

Принт Summer Vibe на маиците за тренинг или за секој ден

Принтовите ова лето се враќаат во нашите спортски комбинации и колку се повпечатливи – толку подобро. Умереност и дискретност не се препорачуваат, бидејќи new summer vibe гласи – бидете различни по секоја цена, на улица, во теретана или на патека. Како? Нема поефективен начин тоа да го направите освен да ги носите маиците ‘’украсени’’ со интересни принтови. Ова е нашата препорака.

Најнов моден хит кај мажите оваа сезона е портоколовата боја

Доколку до сега ја одбегнувавте портокаловата боја во спортската гардероба – ова лето треба да го направите токму спротивното. Портокаловата на машките маици, шорцеви или патики е new vibe ова лето и токму затоа познатите брендови, предводени од тој тренд, за новата сезона лансираа исклучително спортски и lifestyle модели во портокалова боја. Adidas SL 20 машките патики за трчање и Ellesse Woo машките lifestyle патики се само некои од нашите предлози за ова лето.

Колку понежни тонови, толку поженствени

Драги дами, колку и да сте силни и имате кондиција за време на тренингот, ова лето истакнете ја својата женствена страна преку спортската опрема која ја носите. Нежните и пастелни тонови повторно се во мода, а облеката и обувките кои ви се на располагање за тренинг, трчање или секојдневни спортски варијанти, никогаш не била поатрактивна. Потребна ви е препорака? Nike Flex Trainer патиките за тренинг и Nike Clash комплетот се само дел од нашиот избор за почетокот на летната сезона.

Атрактивни и интересни папучи за новата летна сезона

Конечно е време да ги одбереме најубавите папучи и да уживаме во нивната удобност. Чувството додека ги носиме е незаменливо. Оваа сезона за вас имаме уште поатрактивна и интересна понуда, па затоа со сигурност папучите и апостолките ќе ги носите повеќе од било кога. Побарајте ги во продавниците на Sport Vision или нарачајте ги online. Tие се must-have модели за ова лето.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...