за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЦЕЛАТА НАПНАТОСТ ВО ТЕЛОТО?
Новости
09.06.2020.
Новости

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЦЕЛАТА НАПНАТОСТ ВО ТЕЛОТО?

09.06.2020.

Не можете да ги смирите мислите? Тие ве оптеретуваат и ве прават да се чувствувате напнато и затегнато? Дали колковите ви се целосно тврди и воопшто не се флексибилни? Решението е - јога! Оваа античка вештина може да ви помогне да се поврзете со вашето тело и да се фокусирате на себе и на вашиот внатрешен мир. Во тој процес, медитацијата исто така игра клучна улога, затоа што ви помага да се ослободите од физичката напнатост, да останете во фокус и да ги смирите мислите.

За да ви помогнеме да го најдете вашиот Зен, побаравме совети од најдобрите инструктори за јога на Nike, чии предлози за вежби, техники и трикови за медитација беа многу инспиративни. Погледнете каде можете да најдете некои од нивните совети и да откриете вежби кои ќе ви помогнат да постигнете совршен баланс помеѓу телото и умот.

Без оглед на тоа дали досега сте вежбале јога или не, за некои од овие вежби, доволно е само 15 минути во текот на денот. Заборавете на самокритиката и негативните мисли - ценете го секој потег што го правите и опуштете се целосно.

Утрински јога flow

Започнете го денот на најубав можен начин - вежбајте јога! Благодарение на инструкторот на Nike, Alex Silver-Fagan, вашето тело ќе се разбуди и ќе „гори“ пријатно во текот на денот, а вие ќе се чувствувате многу порелаксирано и опуштено. Нејзините обуки можете да ги најдете на овој линк.

Со јога „отклучете ги“ вашите скриени потенцијали

Branden Collinsworth ќе ви покаже шест јога пози за да ви помогне да се поврзете со себе, додека благодарение на core тренингот на Alex Silver-Fagan, добро ќе се движите и ќе ги зајакнете стомакот и грбот.

Подмладување на умот и телото со јога

Вдишете го животот на тренингот што вклучува три динамични типови вежби за јога за да ви помогне да ја ослободите енергијата, да се зајакнете и опуштите.

Тренингот не е неопходен само за вашето тело, туку и за вашиот ум и дух, со цел да бидете посмирени и порелаксирани. За да го постигнете ова, медитирајте секој ден, дури и по неколку минути.

Изберете кратки вежби за медитација, кои ќе ви помогнат да се смирите брзо за време на стресните ситуации, или долга медитација за да го релаксирате целото тело, што ќе придонесе за целосна релаксација.

Не двоумете се да го најдете идеалниот простор во вашиот стан за вежбање јога, но исто така и да си обезбедите максимална удобност со купување облека што ќе го придружува вашиот секој потег. И не заборавајте - Feel You Flow!

Тимот на Sport Vision

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...