за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
АКТИВНИ БОИ НА „LOCK IN LET LOOSE“ NIKE КОПАЧКИТЕ ЗА ВПЕЧАТЛИВА НОВА СЕЗОНА
Фудбал
18.08.2017.
Фудбал

АКТИВНИ БОИ НА „LOCK IN LET LOOSE“ NIKE КОПАЧКИТЕ ЗА ВПЕЧАТЛИВА НОВА СЕЗОНА

18.08.2017.

Еден од најголемите светски произведувачи на опрема за фудбал, компанијата Nike, ја лансираше новата “Lock In Let Loose” колекција представувајќи ги најновите модели на копачки за сезоната 2017/18. Додека ја испраќаме пролетната сезона, на хоризонтот веќе ја очекуваме новата, што од Nike се одлучија колекцијата да ја нагласат со “Laser Orange” бои.

Така Mercurial Superfly V, Magista Obra II и Hypervenom 3 се придружија на Nike Tiempo Legend 7 копачката која неодамна е представена, а нејзините впечатливи тонови на новите модели ќе придонесат фудбалските ѕвезди кои ќе настапуваат во престојната сезона во Nike копачките да бидат претпознатлици. Оваа тактика Nike веќе успешно ја применуваше и во минатото, а со новите “Laser Orange” бои, новите модели уште повеќе ќе дојдат до израз.

Така фудбалерите, во потрага по врвен квалитет и нови можности, ќе ја имаат приликата уште во предсезоната да настапат во новите “Lock In Let Loose” копачки и ја најават богатата и атрактивна Nike “Laser Orange” сезона која е пред нас.

Новите модели обоени во „Laser Orange“ бои побарајте ја во продавниците на Sport Vision како и на Online shop на линкот.

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop