за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Leo Mesi во новите Ocean Storm NEMEZIZ копачки
Фудбал
14.08.2017.
Фудбал

Leo Mesi во новите Ocean Storm NEMEZIZ копачки

14.08.2017.

 - Ocean Storm NEMEZIZ копачките ќе ги носат и Roberto Firmino & Julian Draxler - 

adidas Football ги претставува NEMEZIZ копачките во нови бои како најнова иновација на копачките. Дизајнирани да ги подобрат прерформансите на најагилните играчи, NEMEZIZ копачките се инспирирани од траките кои овозможуваат сигурност, стабилност и прилагодливост. Овие едноставни карактеристики на копачките се видливи низ AGILITYBANDAGE, која се карактеризира со револуционерната TORSIONTAPES технологија која дава стабилност на стапалото и обезбедува совршено „триење“.

TORSIONFRAME ѓонот има лесна конструкција и TORSIONRIBS како би се обезбедила снажна поддршка, што е клучна карактеристика за подвижноста и брзината. Новата AGILITYKNIT 2.0 плетена структура овозможува мек директен контакт, како и прилагодливо лесно чувство на нозете. Копачките се достапни во новите впечатливи бои – темно сино и тиркизнa со препознатливите три црти на adidas во жолта боја.

За да го почувствувате истото ниво на подвижност во било кои околности, Ocean Storm NEMEZIZ копачките се достапни во верзии за тврда подлога како и улица. Во боите како и верзијата за на терен, копачките за тврда подлога и улица ги имаат истите карактеристики - TORSIONTAPES и AGILITYKNIT 2.0, овозмижувајќи им на играчите можност да ја покажат својата подвижност во балонот или на улицата.

Ocean Storm NEMEZIZ колекцијата е достапна во продавницата на Sport Vision во Скопје City Mall како и на Online shop.

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop