Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
22.12.2021.

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА OUTDOOR АВАНТУРИ – ЗАПОЗНАЈТЕ ГО JACK WOLFSKIN

Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат. Повеќе луѓе би сакале да го прескокнат овој период од годината, но тоа не е така за љубителите на outdoor авантури. Своите „пет минути“ ќе ги искористат на најдобар можен начин - ќе ја истражуваат природата, ќе ја освојуваат планината и ќе се забавуваат со омилените зимски активности. Без разлика на кој тип припаѓате, мора да имате на ум дека изборот на облека во овој период е клучен. За максимална заштита, топлина и стил кој ќе ве издвои од другите, одберете го само најдоброто.

Подолу ви го претставуваме брендот Jack Wolfskin, новитет во нашата разновидна понуда и веќе добро познато име меѓу љубителите на спортот.

Историја која трае 40 години

Да почнеме од самиот почеток - инспирирани од outdoor спортовите, креаторите на овој бренд имаат јасна цел веќе 40 години - да обезбедат квалитет, функционалност и дизајн што е во склад со природата, да ги мотивираат авантуристите да ги остварат своите соништа и повторно да ги поместат границите. Основан во 1981 година во Германија, Jack Wolfskin набрзо стана синоним за квалитет и високи стандарди кога станува збор за outdoor асортиман. Традицијата која трае 40 години резултираше со врвни перформанси и примена на иновативни технологии. Денес, овој бренд гордо ја истакнува својата 40-годишна посветеност со слоганот Marked by the wilderness for 40 years. Достапен е во повеќе од 490 продажни места и над 40.000 овластени продавници ширум светот - a отсега можете да го најдете во продавниците на Sport Vision, како и online.

Што да очекувате од нашата понуда?

Моделите на Jack Wolfskin се дизајнирани пред сѐ за спортисти, љубители на природата и outdoor авантуристите кои секој слободен момент го поминуваат на отворено, но исто така се многу погодни и за носење во урбани услови. Кога надвор е ладно, парката со крзно Jack Wolfskin ќе ви ја даде потребната топлина и заштита, а нејзиниот класичен стил ќе ја комплетира секоја комбинација. Доколку преферирате слоевито облекување, моделот на јакна 3-во-1 ќе ви помогне лесно да се прилагодите на температурните разлики, без разлика каде се наоѓате. Дуксерот од мек материјал е одличен топлински изолатор, а вашиот престој на отворено ќе биде уште попријатен со панталоните од водоотпорен материјал. Меката плетена капа и ракавици дополнително ќе ве заштитат и стоплат, додека функционалната торба или ранец ќе бидат незаменлив придружник на секое патување.

ECO-FRIENDLY приказна за брендот Jack Wolfskin

Оптималната функционалност, квалитет и производство кое оди во чекор со иновациите се главните карактеристики на овој бренд. Во текот на 40 годишната историја, развојот и усовршувањето на Jack Wolfskin се должи на посветеноста и на постојаната желба да ги инспирира луѓето и да им овозможи да чувствуваат целосна слобода. Минималистичкиот дизајн и врвните технологии со фокус на одржливоста и употребата на природни и рециклирани материјали беа приоритет во последниве години. Од 2010 година, овој бренд е член на Фондацијата Fair Wear и лидер во категоријата добитници на награди, а од 2011 година е дел од системот bluesign® кој е посветен на безбедноста и зачувувањето на природните ресурси.

Веруваме дека досега сте имале можност да слушнете за Jack Wolfskin, а доколку не сте слушнале, се надеваме дека успеавме да ја разбудиме вашата љубопитност и да го разбудиме интересот за овој престижен outdoor бренд.

Погледнете ја нашата најнова понуда и дознајте што ве чека таму. Сите достапни модели за жени и мажи можете да ги најдете во нашите продавници, а достапни се и online.

 

Тимот на Sport Vision

Trenutno nema komentara

Слични статии

06.
Dec.
2021.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
2021.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
2021.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.