Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
07.07.2021.

КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ КОИ СЕКОЈА ЖЕНА ТРЕБА ДА ГИ ИМА

Едноделните костими за капење беа и останаа симбол на безвременски класици, елеганција и женственост. Тие се спротивставија на трендовите и сите модни промени, а се разликуваа само со дизајни и кроеви. Некои модели го променија спортскиот крој, но ефектот остана ист.

За летниот период жените често избираат бикини наместо едноделни модели, но сепак важи едно непишано правило - секоја жена треба да има барем еден едноделен костим за капење во својата колекција за на базен или плажа.

Овие 6 модели ќе се вклопат во вашата летна колекција токму онака како што сакате и сигурно нема да ве остават рамнодушни.

ЕДНОДЕЛЕН SPEEDO КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ

Дали го знаете моментот кога ќе видите некое парче облека, не можете да го тргнете погледот од него и веднаш сакате да го видите на себе? Ова е токму она што се надевам дека се случи кога го видовме костимот за капење Speedo во црна боја. Совршен е во секоја смисла на зборот - одлично ја нагласува женската фигура, не ви пречи во движењето и со својот материјал ве прави да се чувствувате пријатно без разлика дали сте во вода или играте одбојка на плажа со пријателите.

SPEEDO PLACEMENT MEDALIST КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ

Иако посветлите тонови и живописните бои го привлекуваат нашето внимание на прв поглед, не можеме да се откажеме од костимите за капење во црна боја кои се подеднакво привлечни. Еден таков модел е Speedo Placement Medalist - едноделен костим за капење кој ги освојува дамите кои имаат најстроги критериуми при изборот на костими за капење.

 КЛАСИЧЕН, А НЕОБИЧЕН - ЕДНОДЕЛЕН КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ ELLESSE LADIES 

Кога класиката ќе добие модерна нота истакната со ефективни детали, се појавува ваков едноделен костим за капење Ellesse Ladies, кој нè освои на прв поглед. Ремените на предната страна дадоа необичен изглед покрај класичниот крој и го направија овој модел еден од најудобните и најубавите избори за сите летни активности.

ЕДНОСТАВЕН SPEEDO КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ

Друг совршен модел за вашето активно лето е едноделниот костим за капење Speedo во црна боја. Ова парче е популарно во нашата swimwear програма веќе втора сезона по ред, што го направи незаменлив во овој избор на модели што треба да ги имате во вашата колекција. Во моментов е на продажба во нашиот online shop, па сега е вистинското време да го вклучите меѓу моделите што веќе се наоѓаат во вашата гардероба.

ВПЕЧАТЛИВ ЦРВЕН ELLESSE ЕДНОДЕЛЕН КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ

Атрактивноста и удобноста на овој Ellesse костим за капење веќе втора сезона го привлекува вниманието на дамите кои уживаат во сите активности во вода или покрај вода. Горниот и долниот дел се поврзува со лента и совршено го истакнува грбот и дополнително ја издолжува фигурата, па нема сомнение дека ќе изгледате уште поженствено и елегантно.

СОВЕТ ПЛУЦ: КАКО НАЈДОБРО ДА ГИ ЧУВАТЕ И ОДРЖУВАТЕ ВАШИТЕ КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ

Костимите за капење што можете да ги најдете во нашата понуда се изработени од специјални материјали кои се сушат брзо и лесно, удобни се за носење, растегливи се и многу брзо и лесно се прилагодуваат на вашето тело.

Комбинацијата на материјали во која има и еластин овозможува многу лесно перење и одржување на костимите за капење, без страв дека ќе бидат оштетени на кој било начин.

Некои од најчестите прашања кога станува збор за одржување на костимите за капење се: кога да се испере костимот за капење, што е потребно за убаво да се испере и како да се исуши на крајот? Еве ги нашите одговори.

КОГА Е НАЈДОБРО ДА СЕ ИСПЕРЕ КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ?

Костимите за капење мора да се перат пред првото носење! Ние веруваме дека не е потребно да се нагласува тоа, но сепак е подобро да спомнеме. Иако сите костими за капење во нашата понуда имаат заштитна фолија во интимниот регион, наш совет е да ги измиете пред да ги носите прв пат.

Препорачливо е да го перете костимот за капење по секој престој во море или базен, но исто така и по престој во сауна или wellness центар. Хигиенските причини се во прв план кога зборуваме на оваа тема, но исто така и влагата, хлорот и морската сол што можат да го оштетат материјалот.

За време на месеците кога не носите костим за капење, не мора да го миете, но дефинитивно препорачуваме да го направите тоа повторно пред следното носење.

КАКО ДА СЕ ПЕРЕ КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ?

Наш совет е, пред првпат да го измиете костимот за капење, да ја прочитате декларацијата на која е напишано дека костимот за капење не треба да се пере во машината за перење, туку исклучиво „рачно“.

Материјалите за костими за капење не издржуваат високи температури, долго перење, неколку плакнења, па дури и вртења и турбуленции што се јавуваат во машината за перење, што дополнително го оштетуваат нивниот квалитет и го уништуваат материјалот.

Млака вода, со малку прашок за перење или детски сапун е доволна мерка за правилно перење на костимите за капење. А, кога станува збор за одржување на бојата, наш совет е да го свртите костимот за капење наопаку и да го измиете на тој начин. На крај исплакнете го бебешкиот сапун или прашок со млака вода.

КАКО ДА ГО ИСУШИТЕ КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ?

По перењето, немојте да ги превртувате, виткате или истегнувате костимите за капење за да ги исцедите. Доволно е да се исцеди вишокот вода со нежни стискања и да се остави да се исуши. Но, не на сонце!

Костимот за капење треба да се исуши во сенка или во затворен простор, бидејќи сончевата светлина може да ја избледи бојата на материјалот, а тоа сигурно не сакате да се случи.

И, уште еден совет - исто како што го исправте, така и исушете го костимот - свртен наопаку.

Ставете го во хоризонтална положба и не користете штипки.

Сите модели на женски костими за капење за кои зборувавме во овој текст, како и бикини, можете да ги видите на овој линк или да ги најдете во нашите продавници.

Направете го ова лето незаборавно - уживајте во пливање, одбојка на плажа и сите активности што ве радуваат и ви го исполнуваат денот.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
Sep.
2021.
Трендови
На сцена е најновата понуда на светски познати брендови. Ви ги претставуваме достапните модели во нашата понуда.
03.
Sep.
2021.
Трендови
Дали сте подготвени да ја започнете новата учебна година? Ги издвојуваме топ моделите што вашите деца ќе обожаваат да ги носат.
13.
Jul.
2021.
Трендови
Трендовите се менуваат, но патиките Air Max остануваат омилени без оглед на сезоната. Ова се моделите што сега ни се омилени!
02.
Jul.
2021.
Трендови
Време е да ја комплетирате вашата летна колекција со овие модели. Имаме одлични предлози за вас!
20.
Apr.
2021.
Трендови
Патиките веќе долго време се неизбежен дел од комбинациите во кои уживаме секој ден, без разлика на сезоната и временските услови.
09.
Apr.
2021.
Трендови
Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за пролетни street style варијанти. Овој пат, нашето внимание го привлекоа моделите од брендовите Champi...
31.
Mar.
2021.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...