Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
11.02.2021.

ГИ ОТКРИВАМЕ ТРЕНДОВИТЕ ЗА ПРОЛЕТ 2021

Претходните зимско-пролетни денови нѐ инспирираа да ги претставиме трендовите за оваа пролет малку порано. Покрај моделите кои се always on, светски познатите брендови подготвија неколку новитети за пролетната сезона кои се издвојуваат со феноменални комбинации на бои, color-blocking детали и кроеви кои одговараат на секоја фигура. Во понудата на нашата нова колекција има и облека наменета за разни спортски дисциплини, кои ќе ви овозможат максимална функционалност, подвижност и удобност за секој спорт.

Ова се трендовите кои ќе ја одбележат пролетта 2021.

Впечатливите бои се апсолутен тренд за оваа пролет

Add a pop of color е предлог кој можете слободно да го примените и оваа пролет, бидејќи впечатливите бои се апсолутен тренд, без разлика дали станува збор за машка, женска или детска облека или обувки. Доколку изборот ви е патики, изберете монохроматски или модели со повпечатливи бои, а истиот ефект можете да го постигнете и со дуксери и долен дел тренерки, кои на модерен начин ќе ја истакнат вашата комбинација.

Оваа пролет ќе се носат и комплети

Претходната година и останувањето дома го наметнаa носењето комплети. Овој тренд ќе продолжи и оваа пролет, па комплетите ќе се носат и во домашна атмосфера, но и во street style варијанта. Сепак, немојте да мислите дека ова се однесува само на облеката, туку и на комбинација на облека и аксесоари. Еве неколку наши предлози.

Color-blocking е повторно во тренд

Color-blocking трендот во моментот кога ја освои светската модна сцена, стана неизбежен во скоро сите колекции на познатите брендови. Оваа пролет, color-blocking трендот изгледа совршено за облека, патики и аксесоари. Ова се некои од моделите кои го привлекоа нашето внимание.

Како што веќе знаете, од месец во месец ќе ве известуваме за сите новитети во нашата понуда. Во наредниот период очекувајте неколку одлични модели наменети и за спортски и за секојдневни активности, кои можете да ги најдете во нашите продавници и online.

Oсмелете се да ги испробате сите трендови кои ќе ја одбележат сезоната уште првите пролетни денови. Уживајте додека ги носите новите парчиња и искористете ги на вистински начин - за активности на отворено или за тренинг од дома.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
03.
Dec.
2020.
Тренинг
И покрај пократките денови и пониските температури, истражувањата покажуваат дека за многу љубители на фитнесот -есента е еден од најдобрите периоди во годин...
string(0) ""
string(0) ""