Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
03.07.2020.

NEW SUMMER VIBES: ТРЕНДОВИ БЕЗ КОИ НЕМА ДА МОЖЕМЕ ДА ГО ЗАМИСЛИМЕ ОВА ЛЕТО

Летото 2020 година ни носи многубројни предизвици! Факт е дека нема да биде како претходните години, меѓутоа тоа не треба да не спречи дa уживаме максимално во летните модни трендови.

Додека во претходниот период целата наша сила и мотивација ја насочувавме кон тренинг во домашни услови, сега дојде време куќата или станот да ги замениме со природа и свеж воздух и да ги носиме сите трендови кои ќе бидат апсолутен хит ова лето. Погледнете за кои трендови станува збор.

Принт Summer Vibe на маиците за тренинг или за секој ден

Принтовите ова лето се враќаат во нашите спортски комбинации и колку се повпечатливи – толку подобро. Умереност и дискретност не се препорачуваат, бидејќи new summer vibe гласи – бидете различни по секоја цена, на улица, во теретана или на патека. Како? Нема поефективен начин тоа да го направите освен да ги носите маиците ‘’украсени’’ со интересни принтови. Ова е нашата препорака.

Најнов моден хит кај мажите оваа сезона е портоколовата боја

Доколку до сега ја одбегнувавте портокаловата боја во спортската гардероба – ова лето треба да го направите токму спротивното. Портокаловата на машките маици, шорцеви или патики е new vibe ова лето и токму затоа познатите брендови, предводени од тој тренд, за новата сезона лансираа исклучително спортски и lifestyle модели во портокалова боја. Adidas SL 20 машките патики за трчање и Ellesse Woo машките lifestyle патики се само некои од нашите предлози за ова лето.

Колку понежни тонови, толку поженствени

Драги дами, колку и да сте силни и имате кондиција за време на тренингот, ова лето истакнете ја својата женствена страна преку спортската опрема која ја носите. Нежните и пастелни тонови повторно се во мода, а облеката и обувките кои ви се на располагање за тренинг, трчање или секојдневни спортски варијанти, никогаш не била поатрактивна. Потребна ви е препорака? Nike Flex Trainer патиките за тренинг и Nike Clash комплетот се само дел од нашиот избор за почетокот на летната сезона.

Атрактивни и интересни папучи за новата летна сезона

Конечно е време да ги одбереме најубавите папучи и да уживаме во нивната удобност. Чувството додека ги носиме е незаменливо. Оваа сезона за вас имаме уште поатрактивна и интересна понуда, па затоа со сигурност папучите и апостолките ќе ги носите повеќе од било кога. Побарајте ги во продавниците на Sport Vision или нарачајте ги online. Tие се must-have модели за ова лето.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""