Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
09.06.2020.

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЦЕЛАТА НАПНАТОСТ ВО ТЕЛОТО?

Не можете да ги смирите мислите? Тие ве оптеретуваат и ве прават да се чувствувате напнато и затегнато? Дали колковите ви се целосно тврди и воопшто не се флексибилни? Решението е - јога! Оваа античка вештина може да ви помогне да се поврзете со вашето тело и да се фокусирате на себе и на вашиот внатрешен мир. Во тој процес, медитацијата исто така игра клучна улога, затоа што ви помага да се ослободите од физичката напнатост, да останете во фокус и да ги смирите мислите.

За да ви помогнеме да го најдете вашиот Зен, побаравме совети од најдобрите инструктори за јога на Nike, чии предлози за вежби, техники и трикови за медитација беа многу инспиративни. Погледнете каде можете да најдете некои од нивните совети и да откриете вежби кои ќе ви помогнат да постигнете совршен баланс помеѓу телото и умот.

Без оглед на тоа дали досега сте вежбале јога или не, за некои од овие вежби, доволно е само 15 минути во текот на денот. Заборавете на самокритиката и негативните мисли - ценете го секој потег што го правите и опуштете се целосно.

Утрински јога flow

Започнете го денот на најубав можен начин - вежбајте јога! Благодарение на инструкторот на Nike, Alex Silver-Fagan, вашето тело ќе се разбуди и ќе „гори“ пријатно во текот на денот, а вие ќе се чувствувате многу порелаксирано и опуштено. Нејзините обуки можете да ги најдете на овој линк.

Со јога „отклучете ги“ вашите скриени потенцијали

Branden Collinsworth ќе ви покаже шест јога пози за да ви помогне да се поврзете со себе, додека благодарение на core тренингот на Alex Silver-Fagan, добро ќе се движите и ќе ги зајакнете стомакот и грбот.

Подмладување на умот и телото со јога

Вдишете го животот на тренингот што вклучува три динамични типови вежби за јога за да ви помогне да ја ослободите енергијата, да се зајакнете и опуштите.

Тренингот не е неопходен само за вашето тело, туку и за вашиот ум и дух, со цел да бидете посмирени и порелаксирани. За да го постигнете ова, медитирајте секој ден, дури и по неколку минути.

Изберете кратки вежби за медитација, кои ќе ви помогнат да се смирите брзо за време на стресните ситуации, или долга медитација за да го релаксирате целото тело, што ќе придонесе за целосна релаксација.

Не двоумете се да го најдете идеалниот простор во вашиот стан за вежбање јога, но исто така и да си обезбедите максимална удобност со купување облека што ќе го придружува вашиот секој потег. И не заборавајте - Feel You Flow!

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""