за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ОМИЛЕНИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА ЗА ОВАА ЕСЕН
Новости
20.10.2020.
Новости

ОМИЛЕНИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА ЗА ОВАА ЕСЕН

20.10.2020.

Не бевме подготвени за брзото доаѓање на есента, особено кога зборуваме за ниски температури, но тоа сигурно не значи дека тие нè пречекаа неподготвени кога зборуваме за есенска облека. Ние одамна ја комплетиравме нашата нова колекција со апсолутни трендови за оваа сезоната, па денес ви ги откриваме вашите омилени парчиња облека за претстојните денови.

Дуксерот како „must statement“ детаљ за секојдневни комбинации

Мораме да признаеме дека секогаш сме обожавале качулки што ги носиме поради нивната удобност, мекост и топлината што ни ја пружаат во есента. Како и да е, повеќе од кога и да било порано, дуксерите се носат како моден детаљ за било која комбинација на облека, па нема сомнеж дека и оваа есен може да сметате на ова парче облека. Изберете ги за да ги „обоите“ или едноставно да ги направите ладните денови поубави.

Патики за тренинг – затоа што е време да се вратиме на спортските активности

Време е да се вратиме на спортските активности и редовните тренинзи. Во еден од претходните блогови, ние го свртевме вашето внимание со вежби на YouTube што можете да ги правите дома, но ако претпочитате теретана, дефинитивно треба да најдете соодветни обувки за себе. Наш апсолутен фаворит овојпат е машкиот модел Under Armour TriBase Reign 2, кој со неверојатна удобност и одлична стабилност, им овозможува на љубителите на тренингот совршена поддршка дури и за време на најтешките тренинзи.

Хеланки или долен дел на тренерки - удобноста е императив

Облеката што се провлече во нашите гардеробери и стана дел од секојдневните изданија, барем кога станува збор за жените, се хеланките и долниот дел на тренерки. Нивната старо-нова намена, но и промените во модните трендови, ги препознаа дизајнерите на познати брендови, па затоа тие подготвија повеќе од привлечни модели за оваа есен - во бои и со впечатливи принтови. Без разлика дали ги бирате за тренинг или за секој ден - удобноста е императив и задолжително имајте го тоа на ум.

Патиките како моден детаљ

Без разлика дали сте љубител на спортска облека или претпочитате поелегантни секојдневни изданија, сигурни сме дека нема да ги изоставите патиките од вашите есенски колекции. Тие станаа моден детаљ за кој вреди да се обрне внимание, па затоа изборот на совршен модел за секојдневните изданија веќе не е толку лесен. Наш фаворит за октомвриските деновите е женскиот модел adidas Courtmaster, чии пастелни тонови, на бела позадина, придонесуваат за совршено вклопување со секое есенско издание.

Избери ја својата Champion или Ellesse комбинација за урбан стил

Комбинациите на Champion и Ellesse се исто така на списокот на нашите апсолутни есенски фаворити. Добрата вест е што до крајот на октомври, со купување на 2 производи добивате попуст од -20% или со комбинација од 3 производи од брендовите Ellesse и Champion добивате -30% попуст.


Уживајте во есенските денови со cool комбинации направени во продавниците на Sport Vision или на нашиот online shop.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...