за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
СИТЕ БОИ НА ПАТИКИ КОИ ЌЕ ГИ НОСИМЕ ОВА ЛЕТО
Новости
07.07.2020.
Новости

СИТЕ БОИ НА ПАТИКИ КОИ ЌЕ ГИ НОСИМЕ ОВА ЛЕТО

07.07.2020.

Дали имате омилени „летни“ и „зимски“ патики? Ако вашиот одговор е да, не треба да ве збуни или да ве оптеретува тоа, затоа што сите ние, во зависност од личниот стил и вкусот, избираме различни модели за потопли и постудени денови. И додека, како по правило, „зимските“ патики се со потешки и потемни бои, „летните“ патики се колоритни.

Летото ни носи нови трендови на кои нема да можеме да се спротивставиме. Кога станува збор за патики, тие се издвојуваат, така што новата сезона ќе биде обележана со сите бои на летото. Храброста е, како и секогаш, во тренд, а за да го направите вашиот избор малку полесен, денес ви откриваме кои бои „владеат“ со патиките ова лето.

Сина – како неизбежна боја на машките патики

Уживајте во бескрајните сини нијанси кои се достапни на машките патики ова лето. Оваа боја ќе биде апсолутно доминантна на сите терени и street изданија, а најдобар доказ се моделите на добро познатите светски брендови. Од темно до азурно сино, ова лето изберете боја која ќе „отскокне“ од класичните изданија. Еве неколку наши предлози.

Розевата рапсодија е must за женските модели

Некои ќе речат дека розовата е клише на женските патики, но откако ќе ја видите понудата на нови модели, ќе се премислите. Ова лето, девојките кои не сакаат розова, исто така, ќе ги носат, бидејќи тие се толку cool што не можете да им одолеете. Без разлика дали ќе изберете патики кои имаат впечатливи детали или се целосно „насликани“ во сите нијанси на розова боја, тоа е апсолутно ирелевантно... ќе уживате во секој момент што ќе го поминете во нив, затоа што тие претставуваат најдобрите модни детали за ова лето.

Лето во портокалово-сини тонови на патики за момчиња

Како контрастни бои, портокаловата и сината во комбинација на патиките за момчиња се повеќе од совршена комбинација. Ние нудиме модели за сите возрасти, така што ова лето не пропуштајте да им дадете на своите малечки она што ќе ги воодушеви. Удобноста е секако нивната најважна карактеристика, додека леснотијата на облекување како и безбедноста што ќе им ја овозможи при секое движење се дополнителни придобивки. Ова се некои од нашите предлози.

Пастелното розово е исто така е неизоставен дел од патиките за девојчиња

Мислиме дека не е потребно премногу објаснување зошто розовата боја (повторно) е неизоставен дел од патиките за девојчиња. И малку е да кажеме дека ја обожаваме! Нежна, дискретна, а сепак убава, пастелно розовата боја е бојата на летото на патики за најмалите принцези. И овој пат, се погриживме за сите детали, удобност, леснотија за облекување и дизајн.

Секогаш омилена - црвена

Огнено црвена - боја без кое што не можете да го замилите ова лето и која дефинитивно ќе ја носиме на нашите патики! Таа е смела, привлечна и без оглед на комбинацијата на облека што ја носите, таа е секогаш поинаква. Затоа црвените модели, за сите возрасти, се наша препорака и апсолутен тренд за оваа сезона. Погледнете кои црвени патики ги избравме од нашата понуда.

Тимот Sport Vision

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...