Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трчање
16.06.2022.

ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА ASICS GEL-NIMBUS 24 ПАТИКИТЕ ЗА ТРЧАЊЕ

Брендот Asics повторно пристигна со своите иновативни технологии и беспрекорен дизајн. Станува збор за добро позната серија модели Gel-Nimbus која ја има првата официјална итеракција со FF BLAST™ PLUS технологија. Gel-Nimbus 24 се најновиот модел од оваа линија со иновативна технологија на средниот ѓон што ќе ви помогне полесно да ги совладате долгите патеки. Тие се дизајнирани за тркачи кои поминуваат поголема километража за време на секојдневниот тренинг. Наменети се за спортисти чиj начин на чекорење може да се дефинира како супинација, но погодни се и за оние со неутрална пронација.

Меѓу тркачите, Asics е познат како бренд кој континуирано посветува внимание на развојот на нови технологии и модификации на дизајнот, со цел да го подобри вашето искуството во трчањето. Веќе навикнавме тие секогаш да не изненадуваат со нови иновативни модели. Овој пат тоа е Gel-Nimbus 24, патики за кои креаторите на Asics тврдат дека ја менува перцепцијата за трчањето. Според Tomohiro Nagase, генералниот менаџер на одделот за развој на Asics, овие патики ќе им овозможат на тркачите целосно да ги искусат сите придобивки од трчањето. Благодарение на FF BLAST™ PLUS технологијата која е сместена во средниот ѓон, притисокот кога стапалото ја допира земјата се намалува, и се гарантира оптимално враќање на енергијата при секое движење. Ова е особено важно кога поминувате повеќе километри, бидејќи колку патиките се поудобни, толку вашите стапала ќе бидат поодморени, а со тоа и поспремни да го издржат напорот.

Дизајн кој драстично ја намалува тежината на патиките

Ако тежината е една од главните референци при изборот на патики за трчање, треба да знаете дека најновата верзија Gel-Nimbus е речиси 20 g полесна од своите претходни, без ништо да изгуби од својата функционалност и удобност. Станува збор за  Trusstic System® технологија која во комбинација со ASICS LITE™ ѓонот со намалена тракција прави да се чувствувате полесно во секое време. Горниот дел е изработен од мрежест материјал што му овозможува на стапалото полесно да дише. Внатрешноста е обложена со OrthoLite™ X-55 влошка, што е дополнителна предност кога станува збор за удобноста. Оваа верзија може да се пофали и со динамичен, живописен изглед во кој доминираат експресивни бои, препознатливо лого на брендот и рефлектирачки детали кои ја зголемуваат видливоста за време на ноќното трчање.

Новите Gel-Nimbus 24 патики за мажи и жени достапни се во продавниците на Sport Vision, како и во нашата online продавница.

 

Тимот на Sport Vision

Trenutno nema komentara

Слични статии

07.
Jun.
2021.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....
06.
May.
2021.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.