Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.05.2019.

NIke

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАSMLXL2XL3XL4XL
ГРАДИ88-9696–104104–112112–124124–136136–148147–160
СТРУК73–8181–8989–9797–109109–121121–133133–145
КОЛКОВИ88–9696–104104–112112–120120–128128–136136–145

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ76-8383-9090-9797-104104-114114-124
ОБЕМ НА СТРУК60-6767-7474-8181-8888-9898-108
ОБЕМ НА КОЛКОВИ84-9191-9898-105105-112112-120120-128

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (момчиња)
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ64.5–6666–6969–7575–81.581.5–88.5
ОБЕМ НА СТРУК59.5–61.561.5–6565–6969–72.572.5–75.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ68.5–7171–74.574.5–79.579.5–84.584.5–89.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (девојчиња)
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ64.5–6666–6969–7575–85.585.5–92.5
ОБЕМ НА СТРУК59.5–6161–6464–6868–71.571.5–74.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ68.5–7373–78.578.5–83.583.5–88.588.5–93.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА МАЛИ ДЕЦА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ53–5656–5959–6161–6363–66
ОБЕМ НА СТРУК54–5656–5858–5959–6060–61
ОБЕМ НА КОЛКОВИ56–5959–6161–6363–6666–70

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА БЕБИЊА
ВОЗРАСТ ВО МЕСЕЦИ0-33-66-99-1212-1818-2424-3636-48
ОБЕМ НА ГРАДИ41–4343–4545–4747–4848–5050–5252–5353-56
ОБЕМ НА СТРУК42–4545–4747–4848–5050–5252–5454–5454-56
ОБЕМ НА КОЛКОВИ42–4545–4747–4848–5050–5252–5454–5656-59

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""