Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.05.2019.

NIke

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАSMLXL2XL3XL4XL
ГРАДИ88-9696–104104–112112–124124–136136–148147–160
СТРУК73–8181–8989–9797–109109–121121–133133–145
КОЛКОВИ88–9696–104104–112112–120120–128128–136136–145

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ76-8383-9090-9797-104104-114114-124
ОБЕМ НА СТРУК60-6767-7474-8181-8888-9898-108
ОБЕМ НА КОЛКОВИ84-9191-9898-105105-112112-120120-128

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (момчиња)
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ64.5–6666–6969–7575–81.581.5–88.5
ОБЕМ НА СТРУК59.5–61.561.5–6565–6969–72.572.5–75.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ68.5–7171–74.574.5–79.579.5–84.584.5–89.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (девојчиња)
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ64.5–6666–6969–7575–85.585.5–92.5
ОБЕМ НА СТРУК59.5–6161–6464–6868–71.571.5–74.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ68.5–7373–78.578.5–83.583.5–88.588.5–93.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА МАЛИ ДЕЦА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL
ОБЕМ НА ГРАДИ53–5656–5959–6161–6363–66
ОБЕМ НА СТРУК54–5656–5858–5959–6060–61
ОБЕМ НА КОЛКОВИ56–5959–6161–6363–6666–70

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА БЕБИЊА
ВОЗРАСТ ВО МЕСЕЦИ0-33-66-99-1212-1818-2424-3636-48
ОБЕМ НА ГРАДИ41–4343–4545–4747–4848–5050–5252–5353-56
ОБЕМ НА СТРУК42–4545–4747–4848–5050–5252–5454–5454-56
ОБЕМ НА КОЛКОВИ42–4545–4747–4848–5050–5252–5454–5656-59

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА