за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIke
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.05.2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА

NIke

06.05.2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА S M L XL 2XL 3XL 4XL
ГРАДИ 88-96 96–104 104–112 112–124 124–136 136–148 147–160
СТРУК 73–81 81–89 89–97 97–109 109–121 121–133 133–145
КОЛКОВИ 88–96 96–104 104–112 112–120 120–128 128–136 136–145

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА NIKE ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНА XS S M L XL 2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ 76-83 83-90 90-97 97-104 104-114 114-124
ОБЕМ НА СТРУК 60-67 67-74 74-81 81-88 88-98 98-108
ОБЕМ НА КОЛКОВИ 84-91 91-98 98-105 105-112 112-120 120-128

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (момчиња)
ГОЛЕМИНА XS S M L XL
ОБЕМ НА ГРАДИ 64.5–66 66–69 69–75 75–81.5 81.5–88.5
ОБЕМ НА СТРУК 59.5–61.5 61.5–65 65–69 69–72.5 72.5–75.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ 68.5–71 71–74.5 74.5–79.5 79.5–84.5 84.5–89.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА ТИНЕЈЏЕРИ (девојчиња)
ГОЛЕМИНА XS S M L XL
ОБЕМ НА ГРАДИ 64.5–66 66–69 69–75 75–85.5 85.5–92.5
ОБЕМ НА СТРУК 59.5–61 61–64 64–68 68–71.5 71.5–74.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ 68.5–73 73–78.5 78.5–83.5 83.5–88.5 88.5–93.5

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА МАЛИ ДЕЦА
ГОЛЕМИНА XS S M L XL
ОБЕМ НА ГРАДИ 53–56 56–59 59–61 61–63 63–66
ОБЕМ НА СТРУК 54–56 56–58 58–59 59–60 60–61
ОБЕМ НА КОЛКОВИ 56–59 59–61 61–63 63–66 66–70

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА NIKE ОБЛЕКА ЗА БЕБИЊА
ВОЗРАСТ ВО МЕСЕЦИ 0-3 3-6 6-9 9-12 12-18 18-24 24-36 36-48
ОБЕМ НА ГРАДИ 41–43 43–45 45–47 47–48 48–50 50–52 52–53 53-56
ОБЕМ НА СТРУК 42–45 45–47 47–48 48–50 50–52 52–54 54–54 54-56
ОБЕМ НА КОЛКОВИ 42–45 45–47 47–48 48–50 50–52 52–54 54–56 56-59

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

Слични статии

07.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.
May.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА