за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS COLD.RDY – КОЛЕКЦИЈА ИДЕАЛНА ЗА ТРЕНИНГ НА ОТВОРЕНО
Новости
17.11.2020.
Новости

ADIDAS COLD.RDY – КОЛЕКЦИЈА ИДЕАЛНА ЗА ТРЕНИНГ НА ОТВОРЕНО

17.11.2020.

Познатиот спортски и lifestyle бренд adidas ја претстави својата нова колекција на спортска опрема, создадена за најразлични видови на тренинг. Новата COLD.RDY колекција содржи врвни парчиња отпорни на сите временски прилики. Специјалните материјали во себе ја задржуваат топлината, даваат неопходна изолација и дозволуваат струење на воздухот, со цел кожата да може да дише, а во исто време да остане сува.

Парчињата како спортски патики, слим фит маици, хеланки со висок струк, „sports bra“ и дуксери со качулка се идеални за тренинзите за време на есента и на зимата. Прилагодените, специјални слоеви кај овие парчиња, овозможуваат оптимизација на топлината, додека производите се креирани веднаш да ја впиваат потта и да ја спроведуваат влагата низ материјалот за кожата да остане сува.


COLD.RDY совршено ги спојува спортот, перформансите и стилот. Уникатни дизајни, подобрени патенти, посебни џебови и смели комбинации од бои ја прават оваа колекција посебна, овозможуваат флексибилност и леснотија при секој чекор.

Иако веќе пристигнаа ладните денови од годината, тоа не е причина да паузираме со тренинзите на отворено, посебно сега кога не е препорачливо да се седи во затворени простории. Многу од нас во претходните неколку месеци се фокусираа на вежбањето во природа, каде што и го бараме чуството на слобода, мир и рамнотежа. Затоа не треба да дозволиме ладното време да влијае на нашето вежбање и нашите перформанси.

Последните неколку месеци сме сведоци и на се поголемиот раст на различни апликации за тренинг. Само adidas  апликацијата порасна за 125 проценти во однос на минатата година. Тоа покажува дека луѓето се повеќе сакаат да тренираат сами, пратејќи ги фитнес гуруата онлајн. Со добра волја и заедно со adidas COLD.RDY спортските парчиња тренингот на отворено сега е полесен.

Парчињата од најновата adidas колекција ја носат врвни професионални спортисти од целиот свет, како и рекреативци кои не дозволуваат временските услови да ги спречат во редовниот тренинг. Колекцијата можете да ја пронајдете во нашите продавници или да ја нарачате online.

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...