за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
НОВА ДИМЕНЗИЈА NIKE FREE КОЛЕКЦИЈА
Новости
31.05.2016.
Новости

НОВА ДИМЕНЗИЈА NIKE FREE КОЛЕКЦИЈА

31.05.2016.

По повеќе од десет години работа на иновацијата на Nike Free колекција, познатиот спортски бренд Nike ги претставува своите нови модели на патики во фамилијата на FREE. Секој од Free моделите се карактеризираат со единствен ѓон, дизајниран да овозможи природни движења на спортистите, зајакнување на стапалата и да ги подобри нивните спортски перформанси, без обзира дали е во прашање трчање или тренинг.

Врз основа на најнови студии кои откриваат како стапалото се шири и собира при удар и  при отскокнување од земја, докажано е дека новиот флексибилен ѓон на Nike Free моделите се движи природно како тело и нозе да реагираат на сила. Таков флексибилен ѓон, со длабоки џебови, успешно апсорбира сила и дозволува свиткување и често менување на обликот, без разлика дали спортистот ќе се движи линеарно или низ повеќе линии за време на трчање.

Кога е во прашање трчање, на секој тркач најважно му е да поседува одредени динамични движења, кои ги овозможуваат новите Nike Free Run Motion Flyknit со својата 3D структура. Во оваа колекција тука се и лесните Nike Free Run Flyknit модели, како и Nike Free Run  - со горен дел направен од мрежа на флексибилна подршка со потполно нов и мек пенаст дел за дополнителна удобност под нозете.

Со лесен и скоро невидлив горен дел и флексибилен ѓон, Nike Free колекцијата успешно се спојува со природното и здраво движење на самото стапало со заштита на вообичаени и традиционални Nike патики. Новите Nike Free модели се патики за сите оние кои посакуваат максимална природност на движење на големи далечини.

Моделите од новата Nike Free колекција можете да ги погледнете OBДE.


 

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...