Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
08.06.2021.

СЀ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА БРЕНДОТ ASICS

Брендот ASICS е еден од најголемите новитети во нашата понуда оваа сезона. Ги откриваме деталите што треба да ги знаете за овој бренд, но исто така и за моделите што можете да ги најдете во нашите продавници и online shop.

Приказната за брендот ASICS е долга повеќе од 70 години. Започна во Јапонија по Втората светска војна благодарение на човекот по име Kihachiro Onitsuka, кој желбата да дизајнира квалитетни спортски обувки за млади ја претвори во бизнис и бренд што денес се смета за еден од најбараните и најпопуларните во спортските кругови, особено во тркачкиот свет.

ASICS е акроним за познатата латинска поговорка Anima Sana in Corpore Sano („Здрав ум во здраво тело“) и најдобро ја претставува идејата што Onitsuka ја имаше на почетокот на својата дизајнерска кариера.

Првиот спортски модел на брендот ASICS е создаден во 1950 година. Тоа беа кошаркарски патики, кои во тоа време беа вистински дизајнерски предизвик.

Првите маратонски патики со потпис на овој бренд се создадени во 1958 година. Тоа беше маратонски почеток во секоја смисла на зборот, благодарение на што тркачките колекции ќе бидат препознатливи и ќе бидат во групата на најбарани во годините кои доаѓаат.

Конструкцијата и материјалите од кои се направени тркачките модели од брендот ASICS се менувале со текот на времето, но суштината остана иста - патиките се дизајнирани да обезбедат максимална удобност, подвижност и стабилност кај секој тркач што ги носи.

Кои модели на брендот ASICS можете да ги најдете во нашата понуда?

Покрај добро познатите тркачки модели на патики - ASICS GEL-LYTE, GEL-QUANTUM, GEL-TRABUCO и други, во нашата понуда можете да најдете и патики наменети за секојдневни активности, кои ќе бидат одличен придружник во текот на пролетта и летото.

Со препознатливи одлики на ASICS, впечатливи бои и конструкција што гарантира удобност, lifestyle патиките од брендот ASICS се одличен избор за сите ваши дневни активности, бидејќи тие лесно можат да се комбинираат со спортска и casual облека.

Покрај моделите за трчање и lifestyle моделите, во нашата понуда можете да најдете и патики за одбојка, тенис и indoor спортови. Целата понуда погледнете ја на овој линк.

Eco-friendly приказна за брендот ASICS

За да имаме здраво тело и здрав дух, треба да имаме и здрава планета – тоа е филозофијата со која овој бренд ја започна својата sustainability приказна.

Нивната цел е едноставна: да ги намалат емисиите на јаглерод диоксид преку производство на биоразградливи модели, кои се направени од рециклирани материјали, со цел да придонесат за зачувување на планетата Земја и заштита на животната средина.

Моделите од sustainable колекциите на брендот ASICS наскоро ќе бидат достапни во нашата понуда, како дел од нашиот проект ECOVISION.

До тогаш, можете да ги најдете сите достапни модели и големини во нашите продавници и online shop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
Jul.
2021.
Новости
Високите температури не треба да нѐ ограничуваат во физичката активност. Искористете ги постудените денови, како и пониските температури наутро и навечер и о...
13.
Jul.
2021.
Трендови
Трендовите се менуваат, но патиките Air Max остануваат омилени без оглед на сезоната. Ова се моделите што сега ни се омилени!
07.
Jul.
2021.
Трендови
Изберете еден од овие костими за капење и изгледајте ова лето женствено и елегантно на плажа или на базен.
02.
Jul.
2021.
Трендови
Време е да ја комплетирате вашата летна колекција со овие модели. Имаме одлични предлози за вас!
24.
Jun.
2021.
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја изб...
07.
Jun.
2021.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....
20.
May.
2021.
Новости
Искористете ги одличните попусти до 50% на над 1.000 одбрани производи.
19.
May.
2021.
Новости
Ве очекуваме со одличен избор и супер попусти од 20% до 50% на целиот асортиман од 20 до 31 мај во ТЦ Глобал, Струмица.
06.
May.
2021.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.
05.
May.
2021.
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликуван...