Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
Женски дуксер
Код на производ:
(DQ5473-271)
NIKE

NIKE Sportswear Club Fleece

Претходна цена
4.190 ДЕН
Моментална цена
4.190 ДЕН
Цена со попуст
3.352 ДЕН
Заштеда: 838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Изработена од меко руно за лесен комфор, Nike Club Fleece женскиот дуксер lifestyle е идеален слој за лежерно, секојдневно носење. Ткаенината од руно обезбедува удобно, познато чувство и удобно вклопување на кое можете да се враќате одново и одново. Полубрусен за дополнителна топлина и мекост, тој е идеален слој за пониски температури. Оваа опција со кружен врат е брз и лесен начин да додадете топлина на вашата омилена пуфер јакна. Еластичните манжетни на ракавите, јаката и рабовите се движат со вас и помагаат да се загреете. Спецификација: Еластични делови на ракавите, јаката и рабовите Флис ткаенина Машинско перење Состав: 80% памук, 20% полиестер.
Подетално

Изработена од меко руно за лесен комфор, Nike Club Fleece женскиот дуксер lifestyle е идеален слој за лежерно, секојдневно носење. Ткаенината од руно обезбедува удобно, познато чувство и удобно вклопување на кое можете да се враќате одново и одново. Полубрусен за дополнителна топлина и мекост, тој е идеален слој за пониски температури. Оваа опција со кружен врат е брз и лесен начин да додадете топлина на вашата омилена пуфер јакна. Еластичните манжетни на ракавите, јаката и рабовите се движат со вас и помагаат да се загреете.
Спецификација:

 • Еластични делови на ракавите, јаката и рабовите
 • Флис ткаенина
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ6224-010
  4.914 ДЕН
  Заштеда 40%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DQ5775-113
  3.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5832-010
  3.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.190 ДЕН
  Помош