Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
18.04.2022.

ПРОЛЕТ НА ВИСОКА НОГА!

Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана полесен и повозбудлив.

Моделите на Converse се тука за да го пoдигнат тој чекор на ново ниво - и буквално и фигуративно.

Новите класици се тука. Изработени од материјали со врвен квалитет на кои сте навикнати од кујната на Converse, со детали кои ги обожавате и во бои кои лесно се комбинираат со секоја пролетна комбинација на облека - бела и црна.

Новиот модел пристигна во две бои црна и бела, бидејќи знаеме дека има и такви кои сакаат и светли и темни патики и нивниот „edgy“ изглед и во најтоплите денови.

Први меѓу еднаквите се платнените Chuck Taylor All Star во црно-бела варијанта. Овој пат на двоен ѓон кој ќе ве издигне до незамисливи височини, со извезена All Star ознака на јазикот, All Star “табличката” на петицата и гумено засилување на прстите. А тука се и EVA влошките за дополнителна удобност, бидејќи чекорите во нив мора да бидат и лесни удобни.

Што е тоа што ги прави овие патики посебни?

  • Удобна платформа
  • Платно со врвен квалитет
  • Детали кои го прават препознатлив моделот на Chuck Taylor
  • Врвки кои овозможуваат подобро држење
  • EVA технологија

Однесете ја на нови височини оваа пролет и прошетајте со нова доза на самодоверба и леснотија.

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Dec.
2022.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
2022.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.