за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
NIKE Pegasus Trail 4
Код на производ: DJ6159-300
NIKE

NIKE Pegasus Trail 4

Код на производ: DJ6159-300
Nike REACT PEGASUS TRAIL 4 се женски патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Инженерска мрежа во горниот дел за мирно, лесно и воздушесто чувство, а за да ги направиме овие патики поиздржливи, ставаме кожа преку прстите. Технологијата Flywire е интегрирана со ременот на средината на стапалото за целосна поддршка што го држи вашето стапало на место. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена која дава мазно чувство и совршено амортизирање. Гумениот ѓон има генерирана шема и е изграден врз основа на податоци од тркачи како вас. На вашето стапало му дава добар стисок во клучните области, додека ви дава стабилност на карпестиот терен и мазно чувство на рамни патишта. Гумата на ѓонот го покрива и предниот дел за да ги направи овие патики поотпорни на триење. Вашиот верен придружник со крилја во форма на овие патики е подготвен за авантура надвор од патот. Време е за полетување. Спецификација: Женски патеки за трчање Плиток профил Врвки Проектиран мрежест горен дел Технологија Nike React Flywire технологија Јазиче за пети Лого на Nike Гумен ѓон.
9.490 ДЕН
9.490 ДЕН
9.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike REACT PEGASUS TRAIL 4 се женски патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Инженерска мрежа во горниот дел за мирно, лесно и воздушесто чувство, а за да ги направиме овие патики поиздржливи, ставаме кожа преку прстите. Технологијата Flywire е интегрирана со ременот на средината на стапалото за целосна поддршка што го држи вашето стапало на место. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена која дава мазно чувство и совршено амортизирање. Гумениот ѓон има генерирана шема и е изграден врз основа на податоци од тркачи како вас. На вашето стапало му дава добар стисок во клучните области, додека ви дава стабилност на карпестиот терен и мазно чувство на рамни патишта. Гумата на ѓонот го покрива и предниот дел за да ги направи овие патики поотпорни на триење. Вашиот верен придружник со крилја во форма на овие патики е подготвен за авантура надвор од патот. Време е за полетување.
Спецификација:

 • Женски патеки за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Проектиран мрежест горен дел
 • Технологија Nike React
 • Flywire технологија
 • Јазиче за пети
 • Лого на Nike
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Pegasus Trail 4
  Патики
  NIKE Pegasus Trail 4