за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Код на производ: DR4973-010
Nike

Nike Sportswear Tech Fleece

Код на производ: DR4973-010
Неверојатна топлина испратена со висок стил во Nike Sportswear Tech Fleece женскиот дуксер за секој ден. Не дозволувајте дизајнот со низок профил да ве измами, бидејќи мекото руно е неверојатно удобно. Овој модел со капуљача го исполнува вашиот приоритет број 1, а тоа е удобноста. Широките ракави и екстремно спуштените раменици даваат култен изглед и пријатно чувство. Краткиот крој до колковите, овозможува овој модел да го комбинирате со долен дел со висок струк. Мазното руно од двете страни нуди супериорна топлина и возвишен изглед без чувство на тежина. Испечатеното Futura лого ја истакнува посветеноста на брендот. Капуљачата со три панели обезбедува дополнителна покриеност. Џебот со патент е интересен детал кој безбедно ќе ги чува вашите мали скапоцености. Спецификација: Женски lifestyle дуксер Oversized крој Капуљача со 3 панели Спуштени раменици Futura лого Џеб со патент Состав: 69% памук, 31% полиестер.
7.490 ДЕН
7.490 ДЕН
5.243 ДЕН
Заштеда: 2.247 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Неверојатна топлина испратена со висок стил во Nike Sportswear Tech Fleece женскиот дуксер за секој ден. Не дозволувајте дизајнот со низок профил да ве измами, бидејќи мекото руно е неверојатно удобно. Овој модел со капуљача го исполнува вашиот приоритет број 1, а тоа е удобноста. Широките ракави и екстремно спуштените раменици даваат култен изглед и пријатно чувство. Краткиот крој до колковите, овозможува овој модел да го комбинирате со долен дел со висок струк. Мазното руно од двете страни нуди супериорна топлина и возвишен изглед без чувство на тежина. Испечатеното Futura лого ја истакнува посветеноста на брендот. Капуљачата со три панели обезбедува дополнителна покриеност. Џебот со патент е интересен детал кој безбедно ќе ги чува вашите мали скапоцености.
Спецификација:

 • Женски lifestyle дуксер
 • Oversized крој
 • Капуљача со 3 панели
 • Спуштени раменици
 • Futura лого
 • Џеб со патент
 • Состав: 69% памук, 31% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DZ4612-638
  4.053 ДЕН
  Заштеда 30%
  5.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DR4973-601
  5.243 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер DQ5860-633
  4.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Tech Fleece
  Дуксер
  Nike Sportswear Tech Fleece