за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Nike Air Max 90
Код на производ: CZ3950-101
Nike

Nike Air Max 90

Код на производ: CZ3950-101
Nike AIR MAX 90 се женски lifestyle патики со легендарен дизајн и модерен пресврт. Со својот изглед потсетува на препознатливиот стил од деведесеттите и останува верен на своите OG корени со својот waffle ѓон, прошиените преклопи и класичните TPU панели со акцентирани бои. Овие патики ја слават класиката преку модерен објектив. Тие првично беа дизајнирани како патики за трчање. Видливата Air Max во петицата и средниот ѓон од пена обезбедуваат совршено амортизирање, удобност и леснотија на движење. Ретро боите ја слават првата генерација на овие патики. Waffle ѓонот обезбедува совршено прилепување на сите површини. Облечете ги овие функционални Nike патики дочекајте го новиот ден полни со самодоверба. Спецификација: Женски lifestyle патики Прошиени преклопи Air Max единица Среден ѓон од пена Waffle ѓон .
10.590 ДЕН
10.590 ДЕН
10.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike AIR MAX 90 се женски lifestyle патики со легендарен дизајн и модерен пресврт. Со својот изглед потсетува на препознатливиот стил од деведесеттите и останува верен на своите OG корени со својот waffle ѓон, прошиените преклопи и класичните TPU панели со акцентирани бои. Овие патики ја слават класиката преку модерен објектив. Тие првично беа дизајнирани како патики за трчање. Видливата Air Max во петицата и средниот ѓон од пена обезбедуваат совршено амортизирање, удобност и леснотија на движење. Ретро боите ја слават првата генерација на овие патики. Waffle ѓонот обезбедува совршено прилепување на сите површини. Облечете ги овие функционални Nike патики дочекајте го новиот ден полни со самодоверба.
Спецификација:

 • Женски lifestyle патики
 • Прошиени преклопи
 • Air Max единица
 • Среден ѓон од пена
 • Waffle ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Беж
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4743-100
  7.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD4340-111
  6.923 ДЕН
  Заштеда 30%
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB9752-100
  10.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max 90
  Патики
  Nike Air Max 90