за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Код на производ: 921826-202
Nike

Nike Air Max 97

Код на производ: 921826-202
Забрзајте го вашиот стил со полна брзина со Nike Air Max 97 машките lifestyle патики. Нивниот иконски дизајн црпи инспирација од јапонските возови, додека освежените бои и остри детали го одржуваат нивниот изглед модерен и свеж. Целосната амортизација Nike Air ви овозможува да се движите со врвен комфор. Мрежата и синтетичките материјали на горниот дел одржуваат флуиден изглед, додавајќи удобност и издржливост. Оригинално дизајниран за да обезбеди добри перформанси во трчањето, единицата Nike Air со целосна должина совршено ги обединува максималната удобност и спортскиот стил. Средниот ѓон од пена е еластичен и лесен. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и издржливост на овие патики. Спецификација: Машки lifestyle патики Плиток профил Скриен систем за врзување Јазик и јазиче за пети Пена во средниот ѓон Плиток профил Врвки Лого на Nike Гумен ѓон.
12.890 ДЕН
12.890 ДЕН
10.312 ДЕН
Заштеда: 2.578 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 10.5 44.5 28.5
 • 12 46 30
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Забрзајте го вашиот стил со полна брзина со Nike Air Max 97 машките lifestyle патики. Нивниот иконски дизајн црпи инспирација од јапонските возови, додека освежените бои и остри детали го одржуваат нивниот изглед модерен и свеж. Целосната амортизација Nike Air ви овозможува да се движите со врвен комфор. Мрежата и синтетичките материјали на горниот дел одржуваат флуиден изглед, додавајќи удобност и издржливост. Оригинално дизајниран за да обезбеди добри перформанси во трчањето, единицата Nike Air со целосна должина совршено ги обединува максималната удобност и спортскиот стил. Средниот ѓон од пена е еластичен и лесен. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и издржливост на овие патики.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Скриен систем за врзување
 • Јазик и јазиче за пети
 • Пена во средниот ѓон
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого на Nike
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Зелена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD2765-400
  9.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max 97
  Патики
  Nike Air Max 97