за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Nike Air Max 97
Код на производ: 921826-018
Nike

Nike Air Max 97

Код на производ: 921826-018
Nike Air Max 97 е машка lifestyle патика која ќе ви даде легендарен статус. Со оригинален дизајн на бранови инспириран од јапонските возови Bullet, Nike Air Max 97 ви овозможува да го унапредите вашиот стил со полна брзина. Донесувајќи модерни детали, ви овозможува да возите во првокласна удобност. Мрежата и синтетичките материјали на горниот дел одржуваат течен изглед додека додаваат удобност и издржливост. Оригинално дизајнирани за професионални спортисти, овие патики имаат целосна Max Air единица која обезбедува меко, удобно амортизирање под нозете. Средниот ѓон од пена обезбедува еластично чувство. Гумениот ѓон обезбедува зафат без оглед на површината. Спецификација: Машки lifestyle патики Гумен ѓон Врвки.
12.890 ДЕН
12.890 ДЕН
10.312 ДЕН
Заштеда: 2.578 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9.5 43 27.5
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Max 97 е машка lifestyle патика која ќе ви даде легендарен статус. Со оригинален дизајн на бранови инспириран од јапонските возови Bullet, Nike Air Max 97 ви овозможува да го унапредите вашиот стил со полна брзина. Донесувајќи модерни детали, ви овозможува да возите во првокласна удобност. Мрежата и синтетичките материјали на горниот дел одржуваат течен изглед додека додаваат удобност и издржливост. Оригинално дизајнирани за професионални спортисти, овие патики имаат целосна Max Air единица која обезбедува меко, удобно амортизирање под нозете. Средниот ѓон од пена обезбедува еластично чувство. Гумениот ѓон обезбедува зафат без оглед на површината.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Гумен ѓон
 • Врвки

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ2437-001
  8.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9754-001
  9.933 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD2765-400
  9.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max 97
  Патики
  Nike Air Max 97