за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: СПОРТСКИ ДОКУМЕНТАРЦИ ОД NETFLIX ВО КОИШТО ЌЕ УЖИВААТ СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА СПОРТОТ
Занимливости
02.04.2020.
Занимливости

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: СПОРТСКИ ДОКУМЕНТАРЦИ ОД NETFLIX ВО КОИШТО ЌЕ УЖИВААТ СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА СПОРТОТ

02.04.2020.

Можеби не сте личност која е родена да биде спортист, и можеби не ги познавате спортските термини, меѓутоа тоа не ви е потребно за да уживате во спортските документарци. Таков формат на видео кампања започна да снима и брендот Nike во рамките на Just do it кампањата, додека слична содржина може да се најде и на Netflix. Веруваме дека веќе имате налог за Netflix, па затоа денес ви ги препорачуваме документарците во коишто ќе уживате (па и ако не сте љубители на спортот).

IVERSON – ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА КОНТРОВЕРЗНИОТ ИГРАЧ ВО ИСТОРИЈАТА НА NBA ЛИГАТА

Животот и кошаркарската кариера на Allen Iverson и понатаму ги привлекува љубителите на кошарката, иако неговата кариера одамна е завршена. Овој инспиративен документарец го прати животот на момчето кое после детство поминато во сиромаштијата, стана кошаркар кој освои дури 11 NBA All-Star титули. Доколку отсекогаш сте посакувале да ги дознаете деталите за еден од најдобрите и најконтроверзните играчи во историјата на NBA лигата, овој документарец е токму за вас.

CONOR MCGREGOR: NOTORIOUS ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ЕДЕН ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ММА ШАМПИОНИ

Снимањето на документарецот за Conor McGregor, ирскиот ММА борец и еден од најпопуларните шампиони моментално во овој спорт. Филмот го следи неговиот успех, од обично момче од Даблин кое сонуваше да стане шампион, до неготово освојување на неколку УФЦ појаси. Покрај сцените од експлозивните борби, во коишто ќе уживаат сите љубители на боречките спортови, филмот Conor McGregor: Notorious ни го прикажува и другиот поглед на животот односно ‘’од другата страна на екранот’’, меѓутоа и приказната за неговиот пат до успехот.

LOSERS ПРИКАЗНА ЗА НЕУСПЕСИТЕ КОИ СТАНАА ЖИВОТНИ ЛЕКЦИИ

Комбинирајќи анимации со ‘’живи’’ снимки, Losers e документарец кој раскажува неверојатни приказни од светот на спортот, за кои зборуваат познати спортисти кои историските губитоци ги претворија во неверојатни животни лекции. Меѓу спортистите кои учествуваат во документарецот се Jean van de Velde, Pat Ryan и лизгачката на лед Surya Bonaly.

TYSON СПОРТСКИ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ЛЕГЕНДАРНИОТ БОКСЕР

Сигурно не очекувавте дека документарецот за легендарниот боксер Mike Tyson ќе ве доведе до солзи, меѓутоа овој филм – во кој се прикажуваат архивски фотографии и ‘’еден на еден’’ интервју со познатиот спортист – e неочекувано емотивен. Во документарецот Tyson зборува за сите контроверзни моменти кои ја одбележале неговата кариера и турбулентните врски коишто ги исполнуваа страниците на весниците повеќе отколку неговите спортски успеси.

LAST CHANCE U ФИЛМ ЗА ОТПИШАНИТЕ’’ КОИ СВЕТЛОТО НА КРАЈОТ ОД ТУНЕЛОТ ГО ПРОНАЈДОА ВО СПОРТОТ

Last Chance U e документарец кој ги следи играчите од америчкиот фудбал во Мисисипи и Канзас, каде многу од нив од главната лига се исфрлени поради проблемот со оценки и дисциплина.

За уште инспиративни спортски приказни прочитајте тука.

Фотографии: popsugar.com

Тимот на Sport Vision

Слични статии

08.
Oct.
Занимливости
Еве неколку најчести причини поради кои можете да чувствувате константен замор, како и корисни совети како да ја повратите својата енергија.
16.
Apr.
Занимливости
„Само да сме здрави“ е реченица што ја слушавме сѐ повеќе изминатава година. За да го постигнеме тоа, треба (да научиме) да се грижиме за себе. Е...
02.
Feb.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
27.
Jul.
Занимливости
„По утрото, денот се познава“, затоа треба да ги воведете овие пет активности во вашата утринска рутина за да имате добар почеток на денот
24.
Apr.
Занимливости
Љубитељите на кошарката со нетрпение ја очекуваат документарната серија ,,Последен танц’’, која говори за најреќниот играч на сите времиња кој ос...