Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Занимливости
02.04.2020.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: СПОРТСКИ ДОКУМЕНТАРЦИ ОД NETFLIX ВО КОИШТО ЌЕ УЖИВААТ СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА СПОРТОТ

Можеби не сте личност која е родена да биде спортист, и можеби не ги познавате спортските термини, меѓутоа тоа не ви е потребно за да уживате во спортските документарци. Таков формат на видео кампања започна да снима и брендот Nike во рамките на Just do it кампањата, додека слична содржина може да се најде и на Netflix. Веруваме дека веќе имате налог за Netflix, па затоа денес ви ги препорачуваме документарците во коишто ќе уживате (па и ако не сте љубители на спортот).

IVERSON – ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА КОНТРОВЕРЗНИОТ ИГРАЧ ВО ИСТОРИЈАТА НА NBA ЛИГАТА

Животот и кошаркарската кариера на Allen Iverson и понатаму ги привлекува љубителите на кошарката, иако неговата кариера одамна е завршена. Овој инспиративен документарец го прати животот на момчето кое после детство поминато во сиромаштијата, стана кошаркар кој освои дури 11 NBA All-Star титули. Доколку отсекогаш сте посакувале да ги дознаете деталите за еден од најдобрите и најконтроверзните играчи во историјата на NBA лигата, овој документарец е токму за вас.

CONOR MCGREGOR: NOTORIOUS ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ЕДЕН ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ММА ШАМПИОНИ

Снимањето на документарецот за Conor McGregor, ирскиот ММА борец и еден од најпопуларните шампиони моментално во овој спорт. Филмот го следи неговиот успех, од обично момче од Даблин кое сонуваше да стане шампион, до неготово освојување на неколку УФЦ појаси. Покрај сцените од експлозивните борби, во коишто ќе уживаат сите љубители на боречките спортови, филмот Conor McGregor: Notorious ни го прикажува и другиот поглед на животот односно ‘’од другата страна на екранот’’, меѓутоа и приказната за неговиот пат до успехот.

LOSERS ПРИКАЗНА ЗА НЕУСПЕСИТЕ КОИ СТАНАА ЖИВОТНИ ЛЕКЦИИ

Комбинирајќи анимации со ‘’живи’’ снимки, Losers e документарец кој раскажува неверојатни приказни од светот на спортот, за кои зборуваат познати спортисти кои историските губитоци ги претворија во неверојатни животни лекции. Меѓу спортистите кои учествуваат во документарецот се Jean van de Velde, Pat Ryan и лизгачката на лед Surya Bonaly.

TYSON СПОРТСКИ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ЛЕГЕНДАРНИОТ БОКСЕР

Сигурно не очекувавте дека документарецот за легендарниот боксер Mike Tyson ќе ве доведе до солзи, меѓутоа овој филм – во кој се прикажуваат архивски фотографии и ‘’еден на еден’’ интервју со познатиот спортист – e неочекувано емотивен. Во документарецот Tyson зборува за сите контроверзни моменти кои ја одбележале неговата кариера и турбулентните врски коишто ги исполнуваа страниците на весниците повеќе отколку неговите спортски успеси.

LAST CHANCE U ФИЛМ ЗА ОТПИШАНИТЕ’’ КОИ СВЕТЛОТО НА КРАЈОТ ОД ТУНЕЛОТ ГО ПРОНАЈДОА ВО СПОРТОТ

Last Chance U e документарец кој ги следи играчите од америчкиот фудбал во Мисисипи и Канзас, каде многу од нив од главната лига се исфрлени поради проблемот со оценки и дисциплина.

За уште инспиративни спортски приказни прочитајте тука.

Фотографии: popsugar.com

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
string(0) ""
string(0) ""