за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
Код на производ: FB8338-618
NIKE

NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner

Код на производ: FB8338-618
Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner е женски дуксер со капуљача. Инспириран од боите и текстурите кои се наоѓаат во природните минерали, ова дуксче ја прославува 10-годишнината од модната линија Nike Tech Fleece. Лесното руно од кое е направен овој женски дуксер е мазно и однадвор и одвнатре и дава доволно топлина без додавање дополнителни слоеви облека. Класичните детали на Nike Windrunner му даваат посебен изглед на овој дуксер. Најдете ја иднината на руното со јакната Nike Windrunner. Џебовите обезбедуваат доволно простор за складирање на ситници или за загревање на рацете. Спецификација: Женски дуксер Состав: 53% памук, 47% полиестер Машинско перење Лого на Nike Futura Странични џебови.
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner е женски дуксер со капуљача. Инспириран од боите и текстурите кои се наоѓаат во природните минерали, ова дуксче ја прославува 10-годишнината од модната линија Nike Tech Fleece. Лесното руно од кое е направен овој женски дуксер е мазно и однадвор и одвнатре и дава доволно топлина без додавање дополнителни слоеви облека. Класичните детали на Nike Windrunner му даваат посебен изглед на овој дуксер. Најдете ја иднината на руното со јакната Nike Windrunner. Џебовите обезбедуваат доволно простор за складирање на ситници или за загревање на рацете.
Спецификација:

 • Женски дуксер
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Nike Futura
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD4234-060
  4.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ6915-871
  5.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner
  Дуксер
  NIKE Sportswear Tech Fleece Windrunner