Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
Детски дуксер
Код на производ:
(CJ7861-639)
NIKE

NIKE Sportswear Club

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Цена со попуст
2.392 ДЕН
Заштеда: 598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Club е детски дуксер со капуљача за тинејџери со совршен дизајн. Мек дуксер кој лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба и да бидете подготвени за студените градски улици. Содржи голем дел од удобен памук со највисок квалитет, кој ќе ви овозможи целодневна топлина и удобност. Францускиот фротир е мазен однадвор и супер мек и одвнатре. Ребрестите манжетни и поработ ги спречуваат несаканите поместувања на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Лесно се одржува и се пере во машина. Капуљачата е пространа и лесно се персонализира. Дуксерот Nike Sportswear Club е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и опуштен, урбан стил на облекување, без разлика дали сакате спортски, активен живот или едноставно неприкосновениот спортски стил е вашиот заштитен знак. Спецификација: Детски lifestyle дуксер за тинејџери Машинско перење Состав: 80% памук и 20% полиестер Преден џеб Еластични делови на ракавите и поработ .
Подетално

Nike Sportswear Club е детски дуксер со капуљача за тинејџери со совршен дизајн. Мек дуксер кој лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба и да бидете подготвени за студените градски улици. Содржи голем дел од удобен памук со највисок квалитет, кој ќе ви овозможи целодневна топлина и удобност. Францускиот фротир е мазен однадвор и супер мек и одвнатре. Ребрестите манжетни и поработ ги спречуваат несаканите поместувања на дуксерот и продирањето на студениот воздух. Лесно се одржува и се пере во машина. Капуљачата е пространа и лесно се персонализира. Дуксерот Nike Sportswear Club е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и опуштен, урбан стил на облекување, без разлика дали сакате спортски, активен живот или едноставно неприкосновениот спортски стил е вашиот заштитен знак.
Спецификација:

 • Детски lifestyle дуксер за тинејџери
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер
 • Преден џеб
 • Еластични делови на ракавите и поработ

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DV3059-010
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер BV3757-752
  2.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош