за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
adidas GRAND COURT 2.0
Код на производ: IG4830
adidas

adidas GRAND COURT 2.0

Код на производ: IG4830
Код на производителот: LKK25
Детските унисекс lifestyle патики на adidas GRAND COURT 2.0 имаат елегантен изглед инспириран од тенисот во 70-тите. Класичниот стил на овие патики се одликува со мека, лесна грижа за горен дел од синтетичка кожа и препознатливи аdidas ленти. Патиките се со плиток профил со класични врвки и лого на adidas што јасно говори за љубовта кон брендот. Гумениот ѓон е флексибилен и совршено се прилепува на различни површини, за мазни и сигурни чекори. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Детски lifestyle патики Плиток профил Врвки Горен дел од синтетичка кожа Синтетички ентериер Горна содржина од најмалку 50% рециклирана содржина Гумен ѓон.
2.488 ДЕН
2.488 ДЕН
2.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Детските унисекс lifestyle патики на adidas GRAND COURT 2.0 имаат елегантен изглед инспириран од тенисот во 70-тите. Класичниот стил на овие патики се одликува со мека, лесна грижа за горен дел од синтетичка кожа и препознатливи аdidas ленти. Патиките се со плиток профил со класични врвки и лого на adidas што јасно говори за љубовта кон брендот. Гумениот ѓон е флексибилен и совршено се прилепува на различни површини, за мазни и сигурни чекори. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од синтетичка кожа
 • Синтетички ентериер
 • Горна содржина од најмалку 50% рециклирана содржина
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Тенис
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Комплетирајте outfit

  adidas GRAND COURT 2.0
  Патики
  adidas GRAND COURT 2.0