за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
Код на производ: CW4555-014
NIKE

NIKE Air Max SC

Код на производ: CW4555-014
Nike Air Max SC се машки lifestyle патики кои ќе ве гледаат низ секој активен ден. Наследениот дизајн на патиките за трчање од минатото во комбинација со модерните детали и перформансите на денешницата резултира со овие безвременски удобни патики. Богатата мешавина на материјали додава длабочина и нежно ги обвива вашите стапала и обезбедува удобност и пријатност што ја заслужувате. Вистинската и синтетичка кожа со мрежа им дава на овие патики издржлива конструкција што дише и удобна за носење цел ден. Единицата Max Air обезбедува лесно амортизирање со секој чекор, а средниот ѓон од пена додава пријатност и удобност. Флексибилните жлебови на ѓонот овозможуваат вашата нога да се движи природно. Надворешниот ѓон од гума е еластичен и издржлив на различни површини и обезбедува издржливо влечење во повеќе насоки. Спецификација: Машки lifestyle патики Состав: кожа, комбинација од текстил и мрежа Max Air единица Среден ѓон од пена Врвки Плиток профил Лого на Nike Флексибилни жлебови Гумен ѓон.
6.190 ДЕН
6.190 ДЕН
6.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Max SC се машки lifestyle патики кои ќе ве гледаат низ секој активен ден. Наследениот дизајн на патиките за трчање од минатото во комбинација со модерните детали и перформансите на денешницата резултира со овие безвременски удобни патики. Богатата мешавина на материјали додава длабочина и нежно ги обвива вашите стапала и обезбедува удобност и пријатност што ја заслужувате. Вистинската и синтетичка кожа со мрежа им дава на овие патики издржлива конструкција што дише и удобна за носење цел ден. Единицата Max Air обезбедува лесно амортизирање со секој чекор, а средниот ѓон од пена додава пријатност и удобност. Флексибилните жлебови на ѓонот овозможуваат вашата нога да се движи природно. Надворешниот ѓон од гума е еластичен и издржлив на различни површини и обезбедува издржливо влечење во повеќе насоки.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Состав: кожа, комбинација од текстил и мрежа
 • Max Air единица
 • Среден ѓон од пена
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Лого на Nike
 • Флексибилни жлебови
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DX3666-100
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DB2477-002
  8.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4231-100
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Air Max SC
  Патики
  NIKE Air Max SC