Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS
Женски outdoor кондури
Код на производ:
(1718821204)
COLUMBIA

COLUMBIA Newton Ridge™ PLUS

Претходна цена
7.190 ДЕН
Моментална цена
7.190 ДЕН
Цена со попуст
5.752 ДЕН
Заштеда: 1.438 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 5
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 37.5 23.1-23.6
 • 7 38 23.6-23.9
 • 7.5 38.5 23.9-24.4
 • 8 39 24.4-24.6
 • 8.5 39.5 24.6-25.1
 • 9 40 25.1-25.7
 • 9.5 40.5 25.7-25.9
 • 10 41 25.9-26.4
 • 10.5 41.5 26.4-26.9
 • 11 42 26.9-27.2
 • 11.5 11.5
 • 12 43 27.7-28.2
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Водоотпорни и стилски, женските чевли Columbia NEWTON RIDGE™ PLUS се инспирирани од класичните чевли за планинарење. Нивниот горен дел е изработен од вистинска и синтетичка кожа и мрежест текстил што дише и се одликува со Omni-Tech™ водоотпорна конструкција што дише. Оваа конструкција ви обезбедува заштита при неповолни услови, заштитувајќи ве од вода, ветер и кал од една страна, а од друга страна ве одржува суви и удобни. Средниот ѓон Techlite™ е лесен и убав, но сепак доволно поддржува за да ве видиме дури и низ вашите најамбициозни авантури. Гумениот ѓон Omni-Grip™ совршено се фаќа за сите површини и ви дава самодоверба да направите милји и милји на камења, трева и лизгави корени. Спецификација: Женски планинарски чевли Длабок профил Врвки Omni-Tech™ конструкција Водоотпорен горен дел од мрежест текстил, вистинска и синтетичка кожа Лесен и ублажен среден ѓон Techlite™ Omni-Grip™ гумен ѓон кој не остава траги и совршено се прилепува за сите површини.
Подетално

Водоотпорни и стилски, женските чевли Columbia NEWTON RIDGE™ PLUS се инспирирани од класичните чевли за планинарење. Нивниот горен дел е изработен од вистинска и синтетичка кожа и мрежест текстил што дише и се одликува со Omni-Tech™ водоотпорна конструкција што дише. Оваа конструкција ви обезбедува заштита при неповолни услови, заштитувајќи ве од вода, ветер и кал од една страна, а од друга страна ве одржува суви и удобни. Средниот ѓон Techlite™ е лесен и убав, но сепак доволно поддржува за да ве видиме дури и низ вашите најамбициозни авантури. Гумениот ѓон Omni-Grip™ совршено се фаќа за сите површини и ви дава самодоверба да направите милји и милји на камења, трева и лизгави корени.
Спецификација:

 • Женски планинарски чевли
 • Длабок профил
 • Врвки
 • Omni-Tech™ конструкција
 • Водоотпорен горен дел од мрежест текстил, вистинска и синтетичка кожа
 • Лесен и ублажен среден ѓон Techlite™
 • Omni-Grip™ гумен ѓон кој не остава траги и совршено се прилепува за сите површини

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Кондури
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5 37.5 23.1-23.6
  7 38 23.6-23.9
  7.5 38.5 23.9-24.4
  8 39 24.4-24.6
  8.5 39.5 24.6-25.1
  9 40 25.1-25.7
  9.5 40.5 25.7-25.9
  10 41 25.9-26.4
  10.5 41.5 26.4-26.9
  11 42 26.9-27.2
  11.5
  12 43 27.7-28.2
  13
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош