за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ЗАЧЕКОРЕТЕ ВО ИДНИНАТА СО НОВИТЕ REEBOK ROYAL PERVADER ПАТИКИТЕ
Lifestyle
28.02.2020.
Lifestyle

ЗАЧЕКОРЕТЕ ВО ИДНИНАТА СО НОВИТЕ REEBOK ROYAL PERVADER ПАТИКИТЕ

28.02.2020.

Директно од иднината оваа сезона на sneaker сцената пристигаат Reebok Royal Pervader, патиката која со својот футуристички дизајн го освојува срцето на сите љубители на спортскиот стил. Комбинацијата со различни текстури, криви линии и прозрачен мрежаст материјал на горниот дел, допринесува за модерна силуета кој првобитно е направена за трчање, додека различните комбинации на боја ќе ви помогнат да ја комбинирате оваа патика со повеќе стилови и комбинации.

Дека патиките станаа моден детал, се уверивме во текот на минатата година, без разлика на тоа кое годишно време сме и без разлика какви се временските услови, па затоа и не е чудно што светските брендови и за 2020 имаат многу новитети, а еден од нив е и Royal Pervader.

Лентите сместени во делот на врвките, кои се гледаат под мрежестите панели, на новиот Reebok Royal Pervader дополнително ги нагласуваат металик деталите, со што е пополнет нивниот напреден и модерен дизајн. Лесната пена во меѓу ѓонот го апсорбира секој контакт со подлогата, со што дава оптимален баланс и допринесува за удобност во стапалата. Мекиот FuelFoam меѓу ѓон е потполнет со гумен ѓон кој е гаранција за удобност и уште подобро вклопување на стаплата со внатрешноста на патиките.

Како ќе ги носиме оваа сезона? Со фармерки, опуштени спортски комбинации, дуксери, тренерки, па дури и со карирани кошули, како неизоставен дел од “кежуал” комбинациите за на работа. Постојат многу можности за комбинација! 
 

Зачекорете во иднината во новиот Reebok Royal Pervader  кој можете да го најдете во нашите продавници или да го нарачате онлајн.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

30.
Nov.
Lifestyle
Некогаш незамисливата мешавина од спорт и елеганција стана неопходност – а сега е идеална можност да се надополни тој стил со обувките и облеката ...
20.
Dec.
Lifestyle
Сите модели можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
31.
May.
Lifestyle
Со денешното темпо на живот, секогаш сме во потрага за патики кои покрај удобноста, одлично одговараат на најразлични комбинации.
15.
Mar.
Lifestyle
Converse е признат во целиот свет како бренд за самоизразување и поттикнување на усвојување на различните култури на патиките.
26.
Sep.
Lifestyle
adidas NEO моделите се актуелни и оваа сезона – подеднакво удобни и кул!
19.
Jun.
Lifestyle
Сакаш нов пролетен изглед? Имаме одлични предлози за тебе. За новиот изглед ќе се погрижи New Balance!
06.
Apr.
Lifestyle
Зошто да изберете само еден стил, кога може да ги имате сите: аdidas NEO го овозможува тоа, мешање на спортски и моден стил во современ дизајн. 
12.
Dec.
Lifestyle
ADIDAS AX2 MID GTX  е прав избор ако имате активности кои се одвиваат во природа како што се долгите прошетки или планинарењето.