за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Патики и во зима - Sport Vision и Adidas ги имаат совршените модели за сезонава
Lifestyle
20.12.2019.
Lifestyle

Патики и во зима - Sport Vision и Adidas ги имаат совршените модели за сезонава

20.12.2019.

Со почетокот на декември ни дојде и постуденото време. Доколку сте од оние што преферираат удобност и би сакале да носат патики во текот на целата година, па дури и кога сите преферираат чизми, но сè уште не сте го нашле совршениот пар, тогаш ова е текстот за вас.

Дождот, снегот и зимските услови генерално не се проблем доколку ги имате совршени патики.

Ние имаме неколку предлози за идеални зимски обувки и тоа од брендот Adidas.

TERREX SWIFT R2 MID GTX W – совршени за секој дел од денот

Движете се брзо и лесно со новите TERREX SWIFT R2 MID GTX W на Adidas. Преминете ги сите планини со женскиот TERREX модел а воедно и останете суви поради самиот дизајн кој е направен да се справи со сите надворешни услови. Иако оваа обувка првично е испланирана како чизма за планинарење, нема да погрешите ако ја искомбинирате во сосема друг естетски и моден контекст. Без разлика дали се работи за секојдневна комбинација со која може да одите на работа, на училиште, на кафе, или пак спортска комбинација – за планинарење со пријателите или пак сакате да истрчате неколку километри на блискиот кеј или планина.

TERREX TRACEROCKER GTX – сигурност и самодоверба при движењето

За посилниот пол ја избравме новата TERREX TRACEROCKER GTX на Аdidas. Овој модел е одлична поддршка за сите оние кои сакаат да истражуваат, во различни временски услови. Самиот дизајн дозволува ногата да дише и да не пропушта вода, а ѓонот е така дизајниран да се прилагодува на најразлични груби површини како карпи, камења и груби површини. Поради ваквиот дизајн, самата обувка ви дава самодоверба и сигурност да истражувате уште повеќе.

Аdidas Kanadian Trail  - удобност при секој чекор

Впуштете се во нови авантури со одличните Аdidas Kanadian Trail патики. Изработени се од цврста ткаенина, со синтетичка подлога која го поддржува вашето движење. Патиките преку одличната изработка ви овозможуваат удобност при секој чекор, а грубата надворешна страна овозможува да го задржите својот чекор на нерамномерниот терен.

Сите модели можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

06.
Apr.
Lifestyle
Зошто да изберете само еден стил, кога може да ги имате сите: аdidas NEO го овозможува тоа, мешање на спортски и моден стил во современ дизајн. 
12.
Dec.
Lifestyle
ADIDAS AX2 MID GTX  е прав избор ако имате активности кои се одвиваат во природа како што се долгите прошетки или планинарењето.