за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS AX2 MID GTX
Lifestyle
12.12.2016.
Lifestyle

ADIDAS AX2 MID GTX

12.12.2016.

Во потрага сте по патики кои се спремни за борба против снег, дожд, тврди и каливи површини? Погледнете ги новите ADIDAS AX2 MID GTX прилагодени специјално за зимските услови. ADIDAS AX2 MID GTX  е прав избор ако имате активности кои се одвиваат во природа како што се долгите прошетки или планинарењето.

ADIDAS AX2 MID GTX ги воодушевува искусните рекреативци, но и професионалците кои сериозно се занимаваат со планинарење. Долниот дел (ѓонот) на ADIDAS AX2 MID GTX е изграден од комбинација на TRAXION гумен слој кој овозможува оптимална тракција на меки и лизгави површини како и EVA и adiPRENE технологијата која овозможува стабилност и удобност при силните удари на тврдите подлоги. GORE-TEX технологијата овозможува дишење како и водоотпорна заштита од надворешните влијанија.

 

Моделот претставува машка лесна полудлабока планинска патика од adidas колекцијата наменета за секојдневна удобна прошетка по планинските стази. Обувките имаат интересен дизајн и феноменални перформанси. Горниот дел од патиките е изграден од текстил и синтетички материјал што ги прави полесни од кожните, а дополнително издржливи.

ADIDAS AX2 MID GTX одлично се однесува на меките подлоги, како што се трева, песок и кал како во искачување така и при симнување. Патиката е удобна и идеална за брзо движење на планинските стази како на сува или мокра подлога. 

Од adidas колекцијата за зима, покрај ADIDAS AX2 MID GTX моделот, ги издвојуваме и најпопуларните модели: KANADIA, AX2 GTX и TERREX SWIFT R MID GTX.

Понудата на зимските модели од adidas колекцијата можете да ја пронајдете во мултибренд продавниците на Sport Vision низ Македонија, како и online на следниот ЛИНК

Слични статии

30.
Nov.
Lifestyle
Некогаш незамисливата мешавина од спорт и елеганција стана неопходност – а сега е идеална можност да се надополни тој стил со обувките и облеката ...
28.
Feb.
Lifestyle
Футуристички, а сепак модерен изглед, новите Reebok Royal Pervader ги прави совршен избор за новата сезона.
20.
Dec.
Lifestyle
Сите модели можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
31.
May.
Lifestyle
Со денешното темпо на живот, секогаш сме во потрага за патики кои покрај удобноста, одлично одговараат на најразлични комбинации.
15.
Mar.
Lifestyle
Converse е признат во целиот свет како бренд за самоизразување и поттикнување на усвојување на различните култури на патиките.
26.
Sep.
Lifestyle
adidas NEO моделите се актуелни и оваа сезона – подеднакво удобни и кул!
19.
Jun.
Lifestyle
Сакаш нов пролетен изглед? Имаме одлични предлози за тебе. За новиот изглед ќе се погрижи New Balance!
06.
Apr.
Lifestyle
Зошто да изберете само еден стил, кога може да ги имате сите: аdidas NEO го овозможува тоа, мешање на спортски и моден стил во современ дизајн.