Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Lifestyle
12.12.2016.

ADIDAS AX2 MID GTX

Во потрага сте по патики кои се спремни за борба против снег, дожд, тврди и каливи површини? Погледнете ги новите ADIDAS AX2 MID GTX прилагодени специјално за зимските услови. ADIDAS AX2 MID GTX  е прав избор ако имате активности кои се одвиваат во природа како што се долгите прошетки или планинарењето.

ADIDAS AX2 MID GTX ги воодушевува искусните рекреативци, но и професионалците кои сериозно се занимаваат со планинарење. Долниот дел (ѓонот) на ADIDAS AX2 MID GTX е изграден од комбинација на TRAXION гумен слој кој овозможува оптимална тракција на меки и лизгави површини како и EVA и adiPRENE технологијата која овозможува стабилност и удобност при силните удари на тврдите подлоги. GORE-TEX технологијата овозможува дишење како и водоотпорна заштита од надворешните влијанија.

 

Моделот претставува машка лесна полудлабока планинска патика од adidas колекцијата наменета за секојдневна удобна прошетка по планинските стази. Обувките имаат интересен дизајн и феноменални перформанси. Горниот дел од патиките е изграден од текстил и синтетички материјал што ги прави полесни од кожните, а дополнително издржливи.

ADIDAS AX2 MID GTX одлично се однесува на меките подлоги, како што се трева, песок и кал како во искачување така и при симнување. Патиката е удобна и идеална за брзо движење на планинските стази како на сува или мокра подлога. 

Од adidas колекцијата за зима, покрај ADIDAS AX2 MID GTX моделот, ги издвојуваме и најпопуларните модели: KANADIA, AX2 GTX и TERREX SWIFT R MID GTX.

Понудата на зимските модели од adidas колекцијата можете да ја пронајдете во мултибренд продавниците на Sport Vision низ Македонија, како и online на следниот ЛИНК

Trenutno nema komentara

Слични статии

30.
Nov.
2020.
Lifestyle
Некогаш незамисливата мешавина од спорт и елеганција стана неопходност – а сега е идеална можност да се надополни тој стил со обувките и облеката ...