Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Lifestyle
12.12.2016.

ADIDAS AX2 MID GTX

Во потрага сте по патики кои се спремни за борба против снег, дожд, тврди и каливи површини? Погледнете ги новите ADIDAS AX2 MID GTX прилагодени специјално за зимските услови. ADIDAS AX2 MID GTX  е прав избор ако имате активности кои се одвиваат во природа како што се долгите прошетки или планинарењето.

ADIDAS AX2 MID GTX ги воодушевува искусните рекреативци, но и професионалците кои сериозно се занимаваат со планинарење. Долниот дел (ѓонот) на ADIDAS AX2 MID GTX е изграден од комбинација на TRAXION гумен слој кој овозможува оптимална тракција на меки и лизгави површини како и EVA и adiPRENE технологијата која овозможува стабилност и удобност при силните удари на тврдите подлоги. GORE-TEX технологијата овозможува дишење како и водоотпорна заштита од надворешните влијанија.

 

Моделот претставува машка лесна полудлабока планинска патика од adidas колекцијата наменета за секојдневна удобна прошетка по планинските стази. Обувките имаат интересен дизајн и феноменални перформанси. Горниот дел од патиките е изграден од текстил и синтетички материјал што ги прави полесни од кожните, а дополнително издржливи.

ADIDAS AX2 MID GTX одлично се однесува на меките подлоги, како што се трева, песок и кал како во искачување така и при симнување. Патиката е удобна и идеална за брзо движење на планинските стази како на сува или мокра подлога. 

Од adidas колекцијата за зима, покрај ADIDAS AX2 MID GTX моделот, ги издвојуваме и најпопуларните модели: KANADIA, AX2 GTX и TERREX SWIFT R MID GTX.

Понудата на зимските модели од adidas колекцијата можете да ја пронајдете во мултибренд продавниците на Sport Vision низ Македонија, како и online на следниот ЛИНК

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
string(0) ""
string(0) ""