за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
NIKE Sportswear Phoenix Fleece
Код на производ: DQ5758-104
NIKE

NIKE Sportswear Phoenix Fleece

Код на производ: DQ5758-104
Женскиот lifestyle дуксер Nike Sportswear Phoenix Fleece е наменета за љубителите на предимензионирани модели. Класичните спортски парчиња добиваат нов изглед што ги доближува до урбаната мода. Додадете уште еден модел во вашата колекција на руно и внесете новина во форма на преголеми детали. Со патентот со цела должина, лесно можеме да го прилагодиме отворот на дуксерката. Преголемиот преден џеб и екстра-високите ребрестите еластични делови на ракавите и рабовите додаваат храбар изглед, помагајќи ви да се издвоите од толпата. Капуљачата со четири панели лесно се прилагодува со дупчиња. Мекиот флис материјал од кој е направен е одличен за дуксери кои ги носиме кога температурите се пониски. Спецификација: Женски lifestyle дуксер Oversized крој Издолжени ребрести еластични делови Капуљача со 4 панели Голем преден џеб Извезено лого на Swoosh Состав: 80% памук и 20% полиестер.
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Женскиот lifestyle дуксер Nike Sportswear Phoenix Fleece е наменета за љубителите на предимензионирани модели. Класичните спортски парчиња добиваат нов изглед што ги доближува до урбаната мода. Додадете уште еден модел во вашата колекција на руно и внесете новина во форма на преголеми детали. Со патентот со цела должина, лесно можеме да го прилагодиме отворот на дуксерката. Преголемиот преден џеб и екстра-високите ребрестите еластични делови на ракавите и рабовите додаваат храбар изглед, помагајќи ви да се издвоите од толпата. Капуљачата со четири панели лесно се прилагодува со дупчиња. Мекиот флис материјал од кој е направен е одличен за дуксери кои ги носиме кога температурите се пониски.
Спецификација:

 • Женски lifestyle дуксер
 • Oversized крој
 • Издолжени ребрести еластични делови
 • Капуљача со 4 панели
 • Голем преден џеб
 • Извезено лого на Swoosh
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Комплетирајте outfit

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD4234-060
  4.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ6915-871
  5.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sportswear Phoenix Fleece
  Дуксер
  NIKE Sportswear Phoenix Fleece