за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
adidas FUTURE ICONS
Код на производ: IP2545
adidas

adidas FUTURE ICONS

Код на производ: IP2545
Код на производителот: KMT71
adidas Future Icons е изолирана јакна која ќе стане вашиот омилен дел од вашата гардероба во постудените денови. Кога температурата ќе падне, останете топло во оваа аdidas изолирана јакна. Оваа јакна има синтетичка изолација за да ве загрее за време на ладно време. Полуеластичната капуљача и еластичните делови го истакнуваат елегантниот, футуристички изглед. Продолжената должина носи дополнителна покриеност. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 70% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на аdidas за да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Lifestyle јакна со изолација Направенa од најмалку 70% рециклирана содржина Капуљача.
9.188 ДЕН
9.188 ДЕН
9.188 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Future Icons е изолирана јакна која ќе стане вашиот омилен дел од вашата гардероба во постудените денови. Кога температурата ќе падне, останете топло во оваа аdidas изолирана јакна. Оваа јакна има синтетичка изолација за да ве загрее за време на ладно време. Полуеластичната капуљача и еластичните делови го истакнуваат елегантниот, футуристички изглед. Продолжената должина носи дополнителна покриеност. Направен од низа рециклирани материјали и најмалку 70% рециклирана содржина, овој производ е само едно од решенијата на аdidas за да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Lifestyle јакна со изолација
 • Направенa од најмалку 70% рециклирана содржина
 • Капуљача

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas FUTURE ICONS
  Јакна
  adidas FUTURE ICONS