за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
Код на производ: FB7434-010
NIKE

NIKE Club Fleece+

Код на производ: FB7434-010
Nike Club Fleece+ е машки lifestyle дуксер со капуљача. Изработен од меко брусено руно, овој дуксер дава уникатен изглед со целосен принт на Nike што ги опфаќа сите генерации на логото на Nike - од првата буква до класичното лого на Futura, па дури и логото Swoosh. Носете го овој дуксер со вашите омилени Nike патики и потпирајте се на вашиот омилен бренд. Четканото руно од кое е направена оваа дуксерка е со средна тежина и исклучително мека одвнатре и мазна однадвор за да ви помогне да останете удобно додека ја задржувате формата. Ребрестиот раб и еластичните делови помагаат да се загреете и да го задржите дуксерот на место, без разлика каква активност правите. Спецификација: Машки дуксер - lifestyle Прилагодлива капа Состав: 80% памук, 20% полиестер Кенгурски џеб Машинско перење.
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Club Fleece+ е машки lifestyle дуксер со капуљача. Изработен од меко брусено руно, овој дуксер дава уникатен изглед со целосен принт на Nike што ги опфаќа сите генерации на логото на Nike - од првата буква до класичното лого на Futura, па дури и логото Swoosh. Носете го овој дуксер со вашите омилени Nike патики и потпирајте се на вашиот омилен бренд. Четканото руно од кое е направена оваа дуксерка е со средна тежина и исклучително мека одвнатре и мазна однадвор за да ви помогне да останете удобно додека ја задржувате формата. Ребрестиот раб и еластичните делови помагаат да се загреете и да го задржите дуксерот на место, без разлика каква активност правите.
Спецификација:

 • Машки дуксер - lifestyle
 • Прилагодлива капа
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер
 • Кенгурски џеб
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Club Fleece+
  Дуксер
  NIKE Club Fleece+