за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
NIKE Club Fleece
Код на производ: FD2992-657
NIKE

NIKE Club Fleece

Код на производ: FD2992-657
Nike Club Fleece е lifestyle дуксер кој ја носи препознатливата спортска удобност на која се навикнати момчињата. Дочекајте ја училишната сезона подготвена во новиот модел Club Fleece бидејќи трчањето, скокањето и учењето значат кроеви кои ја поддржуваат секоја активност. Мазна однадвор и мека одвнатре, дуксерот ја дава потребната топлина кога давате се од себе на теренот, дури и кога времето се обидува да ве забави. Дизајниран за различни конституции, кројот го надополнува телото на сите момчиња. Ребрестиот финиш на еластичните делови на рабовите и јаката помага за удобност и слобода на движење. Спецификација: Дуксер за момчиња - lifestyle Долги ракави Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите Печатено лого на Futura Машинско перење Растегливи рабови Состав: 80% памук, 20% полиестер.
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Club Fleece е lifestyle дуксер кој ја носи препознатливата спортска удобност на која се навикнати момчињата. Дочекајте ја училишната сезона подготвена во новиот модел Club Fleece бидејќи трчањето, скокањето и учењето значат кроеви кои ја поддржуваат секоја активност. Мазна однадвор и мека одвнатре, дуксерот ја дава потребната топлина кога давате се од себе на теренот, дури и кога времето се обидува да ве забави. Дизајниран за различни конституции, кројот го надополнува телото на сите момчиња. Ребрестиот финиш на еластичните делови на рабовите и јаката помага за удобност и слобода на движење.
Спецификација:

 • Дуксер за момчиња - lifestyle
 • Долги ракави
 • Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите
 • Печатено лого на Futura
 • Машинско перење
 • Растегливи рабови
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Club Fleece
  Маица со долги ракави
  NIKE Club Fleece