за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
NIKE Storm-FIT Windrunner
Код на производ: FB8185-011
NIKE

NIKE Storm-FIT Windrunner

Код на производ: FB8185-011
Nike Storm-FIT Windrunner е машка јакна со капуљача дизајнирана за постудени денови. Победете го студеното време носејќи ја иконата Windrunner. Опремена со топла изолација и водоотпорна ткаенина, оваа машка јакна со капуљача со патент ќе стане вашата омилена гардероба за време на зимските активности на отворено. Пространиот крој ви дава дополнителен простор за да нанесете доволно облека одоздола за да ве олади дури и во тие дополнително студени денови. Оддадете почит на оваа машка јакна додека уживате во магијата на зимата. Водоотпорна и ветроупорна за да ви помогне да останете суви и топли за време на влажни услови. Синтетичката изолација овозможува одржување на топлина и прозрачност во текот на постудените денови. Оваа јакна е дизајнирана да обезбеди доволно простор во пределот на рамената и градите и овозможува лесно движење без разлика колку слоеви носите. Двонасочниот патент со целосна должина го олеснува облекувањето и соблекувањето. Спецификација: Машка јакна со капуљача Состав: 100% полиестер Машинско перење Лого на Nike Futura Прилагодлива капа Странични џебови со патент Еластични делови на рацете и околу половината.
15.890 ДЕН
15.890 ДЕН
15.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Storm-FIT Windrunner е машка јакна со капуљача дизајнирана за постудени денови. Победете го студеното време носејќи ја иконата Windrunner. Опремена со топла изолација и водоотпорна ткаенина, оваа машка јакна со капуљача со патент ќе стане вашата омилена гардероба за време на зимските активности на отворено. Пространиот крој ви дава дополнителен простор за да нанесете доволно облека одоздола за да ве олади дури и во тие дополнително студени денови. Оддадете почит на оваа машка јакна додека уживате во магијата на зимата. Водоотпорна и ветроупорна за да ви помогне да останете суви и топли за време на влажни услови. Синтетичката изолација овозможува одржување на топлина и прозрачност во текот на постудените денови. Оваа јакна е дизајнирана да обезбеди доволно простор во пределот на рамената и градите и овозможува лесно движење без разлика колку слоеви носите. Двонасочниот патент со целосна должина го олеснува облекувањето и соблекувањето.
Спецификација:

 • Машка јакна со капуљача
 • Состав: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Nike Futura
 • Прилагодлива капа
 • Странични џебови со патент
 • Еластични делови на рацете и околу половината

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DQ4213-010
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DO7234-040
  6.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Storm-FIT Windrunner
  Јакна
  NIKE Storm-FIT Windrunner